Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Erasmus + w wielkim festiwalowym stylu PDF Drukuj Email

erasmus-plus-logoW dniach 15 i 16 maja 2019 r. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lipiu gościł 27 nauczycieli z 12 szkół partnerskich na uroczystym zakończeniu i podsumowaniu działań podjętych w ramach realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego Erasmus +.

            W projekcie, który przebiegał pod hasłem „Sztuka i tradycja”, wzięły udział szkoły z Anglii, Bułgarii, Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Litwy, Rumunii (2 szkoły), Szwecji, Włoch oraz Polski. Zaangażowani w projekt nauczyciele, zwłaszcza języków obcych oraz przedmiotów artystycznych, odwiedzali szkoły partnerskie, poznawali tradycje poszczególnych narodów i przyglądali się, w jaki sposób jest ona przekazywana uczniom. Uczyli się także nowych technik artystycznych, które następnie stosowali na własnych lekcjach.

Po trzech latach wzajemnej wymiany doświadczeń nadszedł czas na zaprezentowanie i podsumowanie efektów realizowanych działań, czego podjęła się społeczność szkolna ZS-P w Lipiu. Słowo „społeczność” jest tutaj jak najbardziej na miejscu, bo w przygotowanie dwudniowej imprezy włączyli się wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych, wychowankowie przedszkola, nauczyciele i rodzice.

Więcej…
 
Akademia z okazji Święta 3 Maja PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 maja 2019 20:32

csm flaga polski 07 20f8abc5c3„Wolność, równość niech żyją! Niechaj żyje maj trzeci!”

Pod takim hasłem 30 kwietnia 2019 r. odbyła się w ZS-P w Lipiu uroczysta akademia dla uczczenia 228 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja oraz dnia pamięci o ofiarach zbrodni katyńskiej.

W obecności pocztów sztandarowych szkoły podstawowej i gimnazjum dyrektor Olga Michalak przypomniała, że 228 lat temu przed Zamkiem Królewskim w Warszawie tłumy warszawiaków wiwatowały radosną pieśń : „Wiwat maj, piękny maj. Dla Polaków błogi raj”. Było to w dzień 3 maja 1791 roku wtedy, gdy uchwalono Konstytucję 3 Maja. To wydarzenie było ukoronowaniem polskiej, oświeconej myśli. Zwieńczeniem wysiłku wielkich patriotów, które do dziś jest naszą chlubą. Dzień 3 Maja, każdego roku, jest dla nas dniem radosnego, patriotycznego świętowania. Dniem celebrowania naszej polskiej państwowości, której konstytucja jest fundamentem. Konstytucja 3 Maja to nasza przeszłość i zadanie na przyszłość. Dyrektor zwróciła się do wszystkich uczniów, aby pamiętali o przesłaniu Naszego Wielkiego Św. Jana Pawła II, który mówił do nas:” Jesteście Świadkami historii. Przypominajcie, że Wolność jest Nam nie tylko dana, ale i zadana”. Zadana do realizacji.

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 maja 2019 14:51

Linia ozdobna (1)

Serdecznie zapraszamy

wszystkich rodziców na uroczystość

z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca,

która odbędzie się 22 maja 2019r.

o godz. 12.45 w sali gimnastycznej ZS-P w Lipiu

Linia ozdobna (1)

Odwóz dzieci w tym dniu o godz. 14.25

 
Spotkanie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Kłobucku PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 maja 2019 14:43

W dniu 10 maja 2019 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym miało miejsce spotkanie uczniów trzecich klas gimnazjum oraz ósmych klas szkoły podstawowej z terenu Gminy Lipie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Kłobucku: Starostą Kłobuckim Panem Henrykiem Kiepurą, Wicestarostą Panią Zdzisławą Kall oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Panią Joanną Kulejewską.

Więcej…
 
Udział w akcji "Sprzątamy naszą gminę" Drukuj Email
niedziela, 28 kwietnia 2019 20:00

W dniu sprzatanie gminy ZSP w Lipiu1725.04.19r. uczniowie naszego ZS-P po raz kolejny wzięli udział w akcji „Sprzątamy naszą gminę”. Uczniowie wraz z opiekunami posprzątali tereny w miejscowości Lipie i Danków (min. teren wokół Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia, boisko gminne, ul. Kasztanową, teren wokół kościoła). Przedszkolaki porządkowały teren wokół naszej szkoły. Każda klasa SP i gimnazjum oraz przedszkolaki bardzo zaangażowali się w prace.

Akcja ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej, uczenie odpowiedzialności za swoje postępowanie. Wdraża uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie. Pozwala zrozumieć, że drobny indywidualny gest każdego z nas jest w stanie zmienić bardzo wiele, zwłaszcza, że problemy dotyczą całego globu.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

wielkanoc

 
Komunikat Dyrektora ZS-P w Lipiu PDF Drukuj Email

Szanowni Uczniowie i Rodzice!

Uprzejmie informuję, iż z dniem 18.04.2019r. została zawieszona akcja strajkowa w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu.

Od 24.04.2019r. (środa) zajęcia będą odbywać się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć.

 

Z poważaniem

Olga Michalak

Dyrektor ZS-P w Lipiu 


Strona 6 z 131
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości