Witamy na stronie ZS-P w Lipiu
Poranek Wielkanocny
piątek, 24 kwietnia 2020 21:44

Tegoroczny Poranek Wielkanocny przyszło nam przeżyć w innej scenerii jak co roku. W zaciszu domowym, na łączach internetowych.m Nie mogliśmy wspólnie przeżyć w społeczności szkolnej tych ostatnich dni Wielkiego Postu i wejść w nastrój Świąt Wielkiej Nocy, ale to wcale nie znaczy, że zapomnieliśmy o tych ważnych dla każdego chrześcijanina wydarzeniach. Uczniowie naszej szkoły wykonywali stosowne prace mówiące o wydarzeniach Wielkiego Tygodnia. Robili dekoracje świąteczne, poznawali pieśni związane z tym okresem, poznawali wydarzenia począwszy od Niedzieli Palmowej przez Triduum Paschalne, skończywszy na Wielkiej Nocy. Pamiętajmy, że Chrystus Zmartwychwstały obdarzył nas Swoim życiem. Od nas jednak zależy jak ten dar wykorzystamy i czy będziemy szczęśliwi już tu na Ziemi. 

Więcej…
 
Informacja Dyrektora ZS- P w Lipiu PDF Drukuj Email

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!


egz

Na podstawie komunikatu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia br. informuję, że w obecnej sytuacji epidemicznej zamknięcie szkół zostało przedłużone do 24 maja br. Podano propozycję terminu Egzaminu Ósmoklasisty 16 - 18 czerwca br.


W związku z powyższym obowiązkową naukę zdalną kontynuujemy do dnia 24 maja br.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia

Olga Michalak

Dyr. ZS- P w Lipiu


 
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Drukuj Email

ksiazkiDrodzy Czytelnicy! Zbliża się Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, dlatego proponujemy Wam wspólne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyszukania rozrywki dla siebie. Dzień Książki obchodzony jest w ponad 100 krajach na całym świecie. To niezwykła uroczystość dla autorów, ilustratorów, wydawców książek, czytelników i czytelnictwa. Tego dnia zazwyczaj odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem, wtedy mają miejsce spotkania z pisarzami i różnorodne akcje promujące nowości wydawnicze.

23 kwietnia to nie tylko święto książek i czytelnictwa, ale też, jak sama nazwa wskazuje, dzień praw autorskich. Zarówno pisarze, jak i wydawcy wiedzą, że bez nich rynek książki pewnie by nie istniał. Każdego roku Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich staje się okazją do dyskusji na ten temat.

W tym roku z okazji Dnia Książki proponujemy nieco inną formę świętowania. Korzystając z okazji pragniemy przybliżyć naszym czytelnikom historię tego święta, różne ciekawostki z nim związane, powiedzenia podkreślające niezwykłą moc książek oraz kilka dowcipów z książką w roli głównej. Wśród zmieszczonych tutaj informacji nie zabraknie tych, które pokazują historię powstania książki i jej drogę do czytelnika.

Więcej…
 
Wielkanocne tradycje PDF Drukuj Email
środa, 22 kwietnia 2020 19:36

jaja z baziamiŚwięta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym tradycje ludowe nie tylko upamiętniają wydarzenia religijne, ale także pokazują naturalne przemiany w przyrodzie. Okres ten jest niezwykle lubiany przez najmłodszych, ponieważ obfituje w piękne zwyczaje i obrzędy. Nasi uczniowie od lat są wdrażani do kultywowania tradycji. Maluchy bardzo chętnie biorą udział w przygotowaniach świątecznych i dzielą się związanymi z nimi przeżyciami. W tym roku dzieci z klas I – III równie aktywnie uczestniczyły w pracach świątecznych. Na początek uczniowie przypomnieli znane w naszym regionie tradycje i poznali zwyczaje z innych regionów Polski. Maluchy w czasie lekcji chętnie opowiadały o tym, jak w ich domach wyglądają przygotowania i jakie mają w związku z tym obowiązki.

Więcej…
 
W poszukiwaniu wiosny PDF Drukuj Email
środa, 22 kwietnia 2020 19:27

Marzec jest miesiącem szczególnym w naszym kalendarzu, to właśnie 21 marca mamy pierwszy Dzień Wiosny. Po okresie zimy najmłodsi uczniowie szczególnie ochoczo uczestniczyli w poszukiwaniu zwiastunów nadchodzącej wiosny. Dzieci z klas I – III już z początkiem marca rozpoczęły wnikliwą obserwację przyrody, a wszystkimi spostrzeżeniami chętnie dzieliły się z innymi. W ramach zajęć edukacji przyrodniczej i ekologicznej uczestniczyły w kilku wirtualnych spacerach do ogrodu, zaś po lekcjach starały się sprawdzić, co dzieje się w przydomowych ogródkach.  Wszystkie swoje spostrzeżenia dokumentowały w formie zdjęć i prac plastycznych. Dzieci zaobserwowały powracające żurawie, kwitnące leszczyny i wierzby, widziały także pierwsze przebiśniegi oraz krokusy.

Więcej…
 
Gratulacje PDF Drukuj Email
środa, 22 kwietnia 2020 19:22

W obliczu pandemii kronawirusa polskie wydawnictwa W.A.B. i Wilga, wydawca gier planszowych Fox Games oraz Virtualo i Empik Go i dystrybutorzy wyszli z propozycją na ułatwienie dzieciom czasu spędzanego w domu, promując w ten sposób bezpieczny czas spędzony z kulturą.

W związku z tym ogłoszony został konkurs, w którym należało wstawić na swój profil na Instagramie lub Facebooku autorskie zdjęcie pokazujące, jak spędza się czas w domu z książką, audiobookiem lub grą planszową.

Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy pierwszej Sebastian Juszkiewicz wygrał w konkursie „Zostaję w domu” miesięczny bezpłatny dostęp do audiobooków w Empik Go .

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do czytania. W świetle ostatnich badań naukowców z University of Sussex czytanie książek przez co najmniej sześć minut dziennie potrafi zredukować poziom stresu aż o 68 %, a ponieważ w obecnej sytuacji niepokój daje się nam mocno we znaki, książki i spędzanie czasu offline na rodzinnych rozrywkach wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Agata Majdzik

 
Kształcenie na odległość PDF Drukuj Email


ksztalcenie na odlegloscW związku z ogłoszeniem stanu epidemii Minister Edukacji Narodowej wydał rozporządzenia, które umożliwiają organizację oraz realizację procesu kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

 

Aby wesprzeć dyrektorów i nauczycieli Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik, jak organizować zdalne nauczanie.

 

Poradnik jest podzielony na kilka części i zawiera wskazówki dla dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców. Odrębne fragmenty zostały poświęcone wychowaniu przedszkolnemu oraz edukacji wczesnoszkolnej, wczesnemu wspomaganiu rozwoju w warunkach domowych, przygotowaniu do egzaminów, wspieraniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,  kształceniu zawodowemu czy kwestiom bezpiecznej pracy przy komputerze i w internecie. Ostatnia część informatora to z kolei informacje o e-narzędziach i e-materiałach, które mogą być wykorzystane w pracy zdalnej z uczniami. 


Strona 8 z 149
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości