Wydarzenia 2017/2018

PDF Drukuj Email

2017/2018

galeria

DZIEŃ RODZINY

Dzień Rodziny pod hasłem: „Mama, Tata i Ja” odbył się dnia 14.06.2018r. Dzieci zaprezentowały program artystyczny dla rodziców oraz obdarowały ich upominkami. Następnie na Orliku rozegrane zostały rywalizacje sportowe z udziałem dzieci i rodziców, a na zakończenie wszyscy delektowali się kiełbaskami z ogniska.

1

SPEKTAKL TEATRALNY "PAN TWARDOWSKI"

Dnia 12.06.2018r. Przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt: „Pan Twardowski” zaprezentowanym przez Teatr objazdowy „Sztuka” . Przedstawienie z okazji Dnia Dziecka ufundował GOK w Lipiu. Dzieci zafascynowane śledziły treść legendy, brały również udział w tańcach i dyskusji z aktorami.

IMG 20180612 104324

WYCIECZKA DO PARKU ROZRYWKI ZATORLAND

Całodniowa wycieczka do Zatoru odbyła się 7.06.2018r. Przedszkolaki wraz z rodzicami pokonali 3 - godzinną drogę autokarem, aby znaleźć się wreszcie w Parku Rozrywki - „Zatorland”. Miejsce okazało się pełne przeróżnych atrakcji, byliśmy w:

-        Kinie 5 D

-        Parku Mitologii, gdzie płynęliśmy statkiem,

-        Parku Jurajskim, gdzie obserwowaliśmy ruchome Dinozaury,

-        Parku olbrzymich owadów,

-        Domku na głowie,

-        Lunaparku.

Czas płynął bardzo szybko lecz fantastycznie i wszyscy, choć troszkę zmęczeni orzekli, że to była świetna wyprawa.

IMG 20180607 151058

II BIEG PRZEDSZKOLAKA

II Bieg Przedszkolaka odbył się w ZS-P w Lindowie dnia 4.06.2018r. Nasze przedszkole reprezentowało 15 zawodników z wszystkich grup wiekowych (po dwie dziewczynki i dwóch chłopców z każdego rocznika). Po zaciętych pojedynkach zawodnicy odebrali zasłużone nagrody. Wszyscy zawodnicy zostali odznaczeni medalami za uczestnictwo, zaś pucharami za uzyskanie miejsc od I do III.

Sukcesy ZS-P w Lipiu to:

I m-ce - Piotr Zawisza (4 - l)

II m-ce – Oliwia Rus ( 3- l )

               Antoni Świtalski (4 - l)

III m-ce – Adam Michalak (3 - l)

               Malwina Deska (4 – l)

               Maja Kotas (5 – l)

Wszystkim zawodnikom biorącym udział w biegu składamy szczere gratulacje.   

       IMG 20180604 110118

WARSZTATY KULINARNE

„DZIEŃ KANAPKOWY” odbył się 15.05.2018r. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt: „Ubu robi kanapki”, nauczyły się piosenki pt: „Piosenka o niezdrowym jedzeniu”, a następnie miały możliwość uczestniczenia w WARSZTATACH KULINARNYCH prowadzonych przez animatorkę Panią Kasię Dobosz. Przedszkolaki samodzielnie wykonały przepiękne kanapki z nowalijek, które okazały się również bardzo smaczne.

IMG 20180515 105127

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY "CENNE RADY"

Dnia 11.05.2018 r. w przedszkolu gościliśmy Teatr Lalek Bajka z Nowego Sącza ze spektaklem o charakterze profilaktycznym pt: „Cenne rady”. Celem bajki było ukazanie dzieciom jak unikać zagrożeń na ulicy, czyli przestrzegać zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy jeśli brak obok rodziców lub opiekunów . Uczyła również jak nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości i nie przyjmować prezentów. Dzieci uzyskały nową wiedzę i utrwaliły cenne nawyki.

DZIEŃ STRAŻAKA

Dnia 7.05.2018 przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Strażaka zorganizowanego w ZS-P Lipie. Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne inspirowane znanym wierszem Jana Brzechwy pt. Pali się!”, przygotowany przez uczniów kl. II b. oraz montaż słowno- muzyczny zaprezentowany przez uczniów kl. IIa mundurowej -strażackiej. Następnie przeszły na plac szkolny aby obejrzeć wozy strażackie oraz ekwipunek potrzebny do prowadzenia akcji ratunkowej i podczas pożaru.

IMG 20180517 123535

ZIELONY DZIEŃ

Zielony Dzień - Dzień Wiosny odbył się 5.04.2018 r. Przedszkolaki przyszły w tym dniu ubrane w zieloną odzież, obejrzały bajkę pt: „Tęcza” - kolor zielony, odbyły się konkursy z zieloną bibułą, z zielonymi słomkami, były zielone zagadki, rymowanka „Dwie zielone żabki”oraz taniec przy muzyce poważnej motyw: „Wiosna” Vivaldiego. Następnie dzieci w grupach wykonywały postać Wiosny wykorzystując kolorowy papier i bibułę. Na koniec Zielonego Dnia razem z Panią Wiosną przedszkolaki udały się na spacer po ulicach Lipia.

IMG 20180405 105737

SPEKTAKL "TRZY ŚWINKI"

Dnia 19.04.2018 r. do przedszkola zawitał objazdowy Teatr Małych Form Dramatycznych - „Sztuka” ze spektaklem: „Trzy świnki”. Dzieci dobrze znają bajkę, ale ciekawa choreografia oraz przerywniki w formie tańca oraz elementów ruchowych sprawiły, że dzieci były bardzo zainteresowane i żywo reagowały na akcję spektaklu.

IMG 20180319 113544

LEKCJA BIBLIOTECZNA

Dnia 6.04.2018 r. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, podczas której pani Jolanta Kasprzak przybliżyła im postać i utwory sławnego bajkopisarza J.CH. Andersena. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajek, układały obrazki z pociętych kawałków, słuchały fragmentów utworów oraz oglądały książki z bajkami.

IMG 20180406 094929

WYSTAWA "OWADY ŚWIATA"

Dnia 16.03.2018 r. w ZS-P odbyła się niestandardowa egzotyczna lekcja przyrody - wystawa "Owady świata” zorganizowana w ramach projektu „Być jak Ignacy” przez P. Izę Pęcherz. Przedszkolaki były zachwycone kolekcją owadów i możliwością przyjrzenia się okazom z bliska. Szczególnie podobały się dzieciom przepiękne motyle, z niewielkim lękiem patrzyły jednak na chrabąszcze.

IMG 20180316 123342

CZYTANIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Systematycznie odbywa się również „Czytanie dla Przedszkolaków”. Zajęcia marcowe przygotowane przez P. Jolę w wykonaniu uczennic SP jak zwykle wzbudziły zainteresowanie i podobały się dzieciom.

IMG 20180313 095156

DZIEŃ KOBIET

Dzień 8 marca świętowany jest jako Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy przygotowali dziewczynkom niespodziankę. Podarowali im drobny upominek, pocałowali w rączkę i zaśpiewali „100 lat”, a także byli szczególnie mili i szarmanccy w tym dniu.

IMG 20180308 101426

CZERWONY DZIEŃ

Dnia 15.02.2018 r. odbył się w przedszkolu CZERWONY DZIEŃ. Tego dnia wszystkie dzieci ubrały się w czerwone stroje, prawie wszyscy wyglądali jak malinki, pomidorki lub truskaweczki..... Na początku dzieci obejrzały prezentację multimedialną o czerwonym kolorze, następnie wykonały taniec z klockami, potem z chustami w kolorze czerwonym. Dzieci dmuchały też strzępki waty przez czerwone słomki. Następnie wykonywały czerwone serca z przygotowanych elementów, wyklejały je czerwoną bibułą, które mogły podarować komuś bliskiemu.

IMG 20180215 114411

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka odbył się dnia 23.01.2018 r. Przedszkolaki zaprezentowały dla gości „Jasełka”. Przedstawienie to bardzo podobało się, szczególnie stroje przygotowane przez rodziców. Chcąc wyrazić swoją miłość i wdzięczność dla Dziadków dzieci przedstawiły montaż słowno – muzyczny. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zaproszeni goście mogli skosztować pysznych ciast oraz zostali obdarowani prezentami przez wnuczęta.

received 1623449997732946

WARSZTATY GIPSOWE

Dnia 16.01.2018 r. odbyły się w ZS-P WARSZTATY GIPSOWE prowadzone przez Animatorów z inowrocławskiej firmy: „Ręce Pełne Pomysłów”. Przedszkolaki poznały sposób powstania odlewów gipsowych a następnie własnoręcznie malowały farbami gipsowe ramki, serca i krasnale, wykonując przy okazji wspaniałe prezenty dla Babć i Dziadków. Dzieci wykazały się kreatywnością i dużą sprawnością manualna w wyniku czego efekty pracy dzieci były śliczne i kolorowe. Każdy uczestnik otrzymał również dyplom za swą ciężką ale bardzo przyjemną pracę.

P1010523

JASEŁKA

Wigilia w ZS-P w Lipiu odbyła się 22.12.2017 r. Na forum szkoły zaprezentowały się dzieci z Przedszkola w programie jasełkowym. Dzieci przepięknie przebrane w postacie biblijne: Maryję i Józefa, Anioły, Pastuszków...pięknie przedstawiły historię Bożego Narodzenia. Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii na stronie głównej ZS-P.

IMG 20171222 094354 resized 20180125 112328166


WIDEOKONFERENCJA

W ramach projektu Erasmus+ starszaki z naszego przedszkola uczestniczyły w wideokonferencji z grupą przedszkolną z Bułgarii. Na to spotkanie specjalnie założyliśmy mikołajkowe czapki. Powitaliśmy się w jęz. angielskim, a Pani Małgosia krótko opowiedziała o zwyczajach mikołajkowych i świątecznych. Przedszkolaki zaśpiewały dla swoich kolegów piosenki zarówno w języku polskim jak i w angielskim. Zaprezentowaliśmy również taniec bułgarski Prawo Horo. Dzieci z Bułgarii sprawiły nam niespodziankę, ponieważ trzymały w rękach flagę Polski, a niektóre miały na sobie podarowane im wcześniej nasze korale i chustę. Także śpiewały piosenki i przekazały pozdrowienia w jęz. angielskim.

IMG 20171205 091015

MIKOŁAJKI

W poniedziałek 4.12.2017r. dzieci od samego rana z niecierpliwością oczekiwały Św. Mikołaja. W sali gimnastycznej powitały nas Elfy. Wspólnie uczestniczyliśmy w wesołych zabawach i konkursach. Nieoczekiwanie wszedł Mikołaj. Dzieci powitały go z radością i uśmiechem. Następnie przeszliśmy do sali przedszkolnej gdzie przedszkolaki zaprezentowały piosenki i wiersze. Na zakończenie Mikołaj rozdał dzieciom prezenty

IMG 20171204 110907

ANDRZEJKI

29.11.2017r. przedszkolaki i kl. I-III bawili się na zabawie andrzejkowej. Dzieci miały do wyboru kilka stoisk z wróżbami oraz fajną muzykę i układy taneczne zaproponowane przez instruktora Zumby. Przedszkolaki świetnie się bawiły.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 27.11.2017r. obchodziliśmy w przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Dzieci odwiedził Olbrzymi Miś, który opowiedział historię pluszowego misia, zaproponował kilka zabaw, konkursów i zagadek.... Przedszkolaki w podziękowaniu za odwiedziny zaśpiewali Misiowi kilka piosenek i powiedziały wierszyk, a na zakończenie wszyscy delektowali się miodem.

IMAG0512

DZIEŃ PRAW DZIECKA

20.11.2017r. z związku z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pt: „Prawa Dziecka”, wysłuchały teledysku tematycznie związanego z tym dniem. Narysowały również pracę plastyczną „Moje prawo” oraz uczestniczyły w rozmowie kierowanej przybliżającej to niełatwe zagadnienie.

IMG 20171120 122023

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Przedszkolaki brały udział w obchodach Święta Niepodległości, które odbyły się dnia 9.11.2017 r. w ZS-P. Dzieci wysłuchały programu artystycznego zaprezentowanego przez starszych kolegów, obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą Święta Niepodległości, a na koniec uczestniczyły w patriotycznym karaoke. Podczas uroczystości dzieci z najstarszej grupy zaprezentowały poloneza, który został nagrodzony brawami.

IMG 20171109 095347

TEATRZYK SMOK WAWELSKI

Dnia 7.11.2017 r. dzieci z Przedszkola i uczniowie klas I-III uczestniczyli w spektaklu pt: „Smok Wawelski” zaprezentowanym przez objazdowy Teatr Małych Form Scenicznych „Sztuka”. Przedstawienie miało na celu zapoznanie z polską legendą krakowską, przybliżenie tańca Krakowiaka oraz tradycyjnych strojów krakowskich. Dzieci żywiołowo reagowały na treści przekazywane przez aktorów i gromkimi brawami docenili prezentację.

IMG 20171107 113515


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 25.10.2017 r. odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Na początku uroczystości wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały krótkie programy artystyczne, następnie Przedszkolaki musiały wykonać wiele prób proponowanych przez Pirata „Kacperka”, aby być godnymi pasowania. Z powodzeniem wykonali zadania i olbrzymim ołówkiem zostali pasowani na przedszkolaka przez Panią Dyrektor Olgę Michalak. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, plakietki oraz rożki ze słodyczami.

IMG 20171025 134404

AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

W dniach 17 i 18 września 2017r. w naszej szkole realizowany był ogólnoszkolny projekt „Akademia Bezpieczeństwa". Starszaki uczestniczyły w zajęcia praktycznych z udzielania pierwszej pomocy, których celem było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Zajęcia poprowadzili Pan Paweł Penar - ratownik medyczny. Dzieci zapoznany się z prawidłowym wyposażeniem apteczek, utrwaliły numery alarmowe, zobaczyły jak układa się poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz obserwowały resuscytację na manekinie. To były bardzo przydatne i efektywne zajęcia.

IMG 20171017 112605

MARCHEWKOWY DZIEŃ

Dnia 17.10.2017r. zorganizowaliśmy w przedszkolu MARCHEWKOWY DZIEŃ, aby zachęcić przedszkolaków do jedzenia i docenienia walorów odżywczych marchewki. Dzieci oglądały film edukacyjny o marchewce, i sposobach zbierania marchwi na dużych plantacjach, następnie uczyły się piosenki „Marchewki urodziny”, po czym każde dziecko spróbowało plasterek marchewki i miało okazję, obrać samodzielnie marchew obieraczką. Obrane i umyte marchewki były przeznaczone na „Muffinki marchewkowe” i sok. Dzieci dzielnie pomagały w kulinarnych pracach, których efektem była wspólna degustacja. Na zakończenie przedszkolaki stworzyły Marchewkowe prace plastyczne, wyklejając szablony marchewki papierem kolorowym.

IMG 20171017 104758

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Święto Pieczonego Ziemniaka uczciliśmy w tym roku troszkę inaczej. Dnia 4.10.2017 r. wyjechaliśmy do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Sałką” w Przybynowie na warsztaty edukacyjne z ziemniakiem w roli głównej. Miłe powitanie, słodki poczęstunek, opowieści Pana Stanisława o dawnych czasach, oglądanie skansenu z XIX w, zwiedzanie Mini ZOO, przejażdżka ciuchcią po okolicy oraz prezentacja multimedialna i zajęcia plastyczno – techniczne sprawiły, że czas był atrakcyjnie wypełniony. Była także wata cukrowa, smaczne Pieczonki oraz oraz rozgrywki sportowe z ziemniakiem. Taka forma spędzania czasu połączona z nauką bardzo podobała się przedszkolakom.

IMG 20171004 130111

DZIEŃ CHŁOPAKA

2 października odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, zaśpiewały "Sto lat ..." oraz podarowały im wspaniałe prezenty.

IMG 20171002 122220

JESIENNY SPACER

Dnia 28 września wybraliśmy się na jesienny spacer po najbliższej okolicy. Dzieci obserwowały przyrodę i dostrzegały coraz to inne oznaki Jesieni... zbierały również kolorowe liście i kasztany, które przyniosły do przedszkola.

DZIEŃ JESIENI

Jesień to piękna pora roku... W Przedszkolu postanowiliśmy uczcić nadejście Jesieni. Dnia 26 września zorganizowaliśmy „Jesienny Dzień”. Dzieci założyły ubrania w jesiennych kolorach, przyniosły także z domu owoce i warzywa na jesienne soki. Praca kulinarna przyniosła wiele radości, dzieci same obierały i kroiły dary Jesieni, które były potem wrzucane do sokowirówek i zamienione w wielowitaminowy sok. Wszystkie dzieci delektowały się i doceniały walory smakowe efektu swojej pracy.

IMG 20170926 101609

CZYTANIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W tym roku szkolnym kontynuowane jest również „Czytanie dla przedszkolaków”. Uczennice Szkoły Podstawowej w Lipiu pod kierunkiem pani Jolanty Kasprzak – nauczyciela bibliotekarza przybyły do grupy starszaków, aby poczytać dzieciom książeczki z serii „ABC...Uczę się!” Małgorzaty Strzałkowskiej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały starszych koleżanek, bardzo podobały im się rymowane teksty.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W dniu 20.09.2017r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tegoroczne święto rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia kukiełkowego pt: „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”, w wykonaniu uczniów ZS-P w Lipiu. Następnie dzieci tańczyły zumbowe układy taneczne, układy choreograficzne z bibułowymi wstążkami, uczyły się piosenki pt: „Hymn Przedszkolaków”, oraz wspólne śpiewały poznane wcześniej piosenek. Następnie każda grupa wykonała opaski z logo swojej grupy....były więc Słoneczka, Misie i Gwiazdki... bo tak właśnie nazywają się grupy przedszkolne. Cały dzień był pełen śmiechu...radości i zabawy...

IMG 20170920 092712

TEATR LALEK „ BAJKA”

Dnia 13.09.2017 r. gościliśmy w przedszkolu Teatr Lalek „ Bajka” z Nowego Sącza, który zaprezentował dzieciom spektakl pt: „Kot w butach”. Motywami przewodnimi bajki była: przyjaźń i wierność cenniejsza niż złoto, uczciwość zostaje wynagrodzona, biedny staje się bogatym, dobro odnosi zwycięstwo. Akcja rozgrywała się w młynie w królestwie oraz na dziedzińcu zamku Czarodzieja.


ZAJĘCIA RYTMICZNO – TANECZNE - „ZUMBA”

Dnia 7.09.2017 r. odbyły się pokazowe zajęcia rytmiczno – taneczne - „Zumba” przeznaczone dla przedszkolaków. Dzieci podzielone zostały na dwie grupy wiekowe i dzielnie wykonały wszystkie, układy choreograficzne i zabawy taneczne, chętnie uczestniczyły w zajęciach, podobała im się miła instruktorka oraz Zumbowe rytmy.

IMG 20170907 140908

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)