Wydarzenia 2018/2019

PDF Drukuj Email

2018/2019

galeria

 Aneta Pawłowska

WAKACJI JUŻ CZAS!!!

Dnia 18.06.2019r. w naszyM przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły żegnały przedszkole, a młodsze dzieci pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni rodzice i Dyrekcja przedszkola docenili gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały upominki, a także dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego. Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach.

ZAKONCZENIE ROKU1

BAJKA „JAŚ I MAŁGOSIA”

 W czwartek 6.06 zaraz po śniadaniu czekała a tak dokładnie to przyjechała do naszych podopiecznych teatralna niespodzianka. Właśnie w tym dniu gościliśmy „Teatr Bajka”, który przedstawił znaną nam wszystkim bajkę pt. „Jaś i Małgosia”. Bajka ta była troszkę zmodyfikowana i wzbogacona o nowy wątek dydaktyczny. Mianowicie podkreślała ona ważność aktywności fizycznej w życiu człowieka oraz dbania o swoje zdrowie. Podczas przedstawienia nasi wychowankowie z wielkim przejęciem śledziły losy głównych bohaterów. Po zakończeniu występu przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

JAS I MALGOSIA1

WYCIECZKA DO KRASIEJOWA

 W czwartek 4 czerwca przedszkolaki były na wycieczce w JURAPARKU w Krasiejowie. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy  zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest OCEANARIUM, w miejscu, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku w oceanarium zamiast olbrzymich akwariów znajdują się multimedialne ekrany. Mogliśmy usłyszeć głosy tych zwierząt oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami. Przy ostatnim ekranie dzieci przeżyły chwile grozy, gdy do wizjera podpłynął olbrzymi rekin i uderzył  z taką siłą, że pękła szyba a obserwujące podwodny świat dzieci zostały ochlapane wodą.  Następną atrakcją było zaproszone na POKŁAD KAPSUŁY CZASU, która zabrała nas   w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy sobie 1500 metrów.  Następnym etapem wycieczki był PAWILON PALEONTOLOGICZNY, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę.  JURAPARK miał nie tylko do zaoferowania naukowe fakty, ale również niezwykły PLAC ZABAW, który zachwycił wszystkich. Dokonaliśmy zakupów ciekawych pamiątek dla siebie i najbliższych. Każdy zjadł pyszny obiad i ulubione lody. Z wycieczki wróciliśmy  uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń.

wycieczka krasiej.1

BAJKA „ZŁOTA RYBKA”

 10  maja 2019r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipiu odbyło się przedstawienie pt. „Złota Rybka" dla przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka. Pani Dyrektor GOK- u  złożyła wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia z racji Ich święta.  Artyści wystąpili w przepięknych strojach na tle oryginalnej scenografii. Dzieci jak zawsze miały okazję wystąpić na scenie wraz z aktorami i współtworzyć przedstawienie. Spektakl był okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale także miał walor edukacyjny. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna w życiu jest uczciwość, szacunek dla innych i do czego może prowadzić zachłanność. Na koniec dzieci podziękowały za występ artystom gromkimi brawami. Był to dzień pełen wrażeń!

ZLOTA RYBKA3

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. 17 kwietnia dzieci wraz z paniami zasiadły do śniadania wielkanocnego. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego stołu. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków. 

Sniadanie wielkanocne2

FOTOGRAF W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu we wszystkich grupach przedszkolnych gościliśmy Pana fotografa, który specjalizuje się  w fotografii dziecięcej.  Przedszkolaki miały tego dnia możliwość poznania warsztatu pracy fotografa. Dzieci bardzo chętnie słuchały opowieści, odpowiadały na pytania, jak również same wiele pytań zadawały. Miały również okazję obejrzeć profesjonalny sprzęt fotograficzny. Na zakończenie spotkania oczywiście nie mogło zabraknąć profesjonalnej sesji zdjęciowej. Dzieci z dumą pozowały do zdjęć, wykorzystując rekwizyty przyniesione przez fotografkę.

„GRANIE NA EKRANIE” – AUDYCJA UMUZYKALNIAJĄCA

W dniu 19 marca przybyli do nas muzycy z Filharmonii Częstochowskiej, którzy przygotowali dla dzieci audycję muzyczną pt. „Granie na ekranie”. Tematem wiodącym była muzyka filmowa z popularnych produkcji filmowych.

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodkości, drobnych upominków i kwiatów. 

DZIEN KOBIET3

BAL KARNAWAŁOWY

W naszym przedszkolu 7 lutego odbył się prawdziwy bal karnawałowy. Przybyła cała plejada bajkowych gwiazd: księżniczki, rycerze, wróżki, piraci, spider-man itd. że nie sposób wszystkich wymienić. Przy gorących rytmach muzyki latynoamerykańskiej bawiliśmy się do samego obiadku. W karnawale to są bale!

BAL KARNAWALOWY6

„DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA”

Dzien Kubusia Puchatka531 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola z maskotką Kubusia Puchatka. W tym dniu oglądaliśmy bajki w roli głównej Kubuś Puchatek. Następnie pani przedszkolanka przeczytała rozdział o jednej z przygód Kubusia Puchatka. Tekst opowiadania był wprowadzeniem do zabaw ruchowych przy muzyce i piosenkach o Kubusiu. Po skończonych zabawach dzieci wróciły do swoich sal i tam wykonały przepiękne prace plastyczne związane z postacią Kubusia Puchatka. Dzieła były malowane farbami i wyklejane plasteliną. Tego dnia nie zabrakło ulubionego smakołyka Kubusia, którym jest słodziutki miodzik.

Jak zawsze w tym dniu super bawiliśmy się ze swoim przyjacielem Kubusiem Puchatkiem.
Dziękujemy Ci Kubusiu Puchatku, że jesteś i zawsze z nami będziesz!

TEATR LALEK „BAJKA ” – KOT W BUTACH

Dnia 30 stycznia 2019r. w przedszkolu gościliśmy Teatr Lalek „Bajka”, który przedstawił nam piękną i znaną wszystkim dzieciom bajkę pt.Kot w butach1 „Kot w Butach”. Przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły przygody bajkowego kota, który swoją pomysłowością i sprytem dopomógł swojemu panu zdobyć bogactwo i rękę królewny. Dzieci oglądając spektakl zobaczyły, że przyjaźń cenniejsza jest niż całe złoto świata, uczciwość zostaje wynagrodzona, a dobro zawsze odnosi zwycięstwo nad złem. Interesująca fabuła, piękna oprawa muzyczna oraz barwne dekoracje sprawiły, iż spektakl wszystkim się podobał, a na twarzach dzieci malował się uśmiech. Na zakończenie aktorzy otrzymali gromkie brawa. Dziękujemy wspaniałym aktorom za świetną zabawę oraz wprowadzenie nas w zaczarowany świat bajki.

„SKRZYPKI GRAJĄ DO TAŃCA ZAPRASZAJĄ”.

Audycja muzyczna2Pod takim tytułem 23 stycznia 2019r. dla przedszkolaków i klas I-III odbyła się audycja umuzykalniająca w wykonaniu artystów z Filharmonii Częstochowskiej. Koncert przygotowała i poprowadziła pani Magdalena Mirowska przy współpracy z muzykami: Dawidem Chraczyńskim /trąbka/, Natalią Plińską /skrzypce/ oraz Pauliną Synoradzką /sopran/. Artyści zagrali utwory i przedstawili tańce charakterystyczne dla różnych narodów. Były walce wiedeńskie, cha-cha, grecka Zorba, węgierski czardasz, brazylijska samba, hiszpańska pieśń o miłości z opery „Carmen”. Dzieci bawiły się świetnie. Odgadywały trafnie muzyczne zagadki, śpiewały, tańczyły oraz akompaniowały jako sekcja rytmiczna na prostych instrumentach perkusyjnych. Na zakończenie muzycy otrzymali gromkie brawa.

 

JASEŁKA „ DWA JEDEN DLA NIEBA”

21 grudnia 2018r. przedszkolaki brały udział w Jasełkach dla społeczności szkolnej, a 4 stycznia 2019r. powtórzyły występ dla społeczności lokalnej. Jak każdego roku „Jasełka” wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

 

MIKOŁAJKI

MIKOLAJKI39Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień – 6 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Dzieci z ogromną radością przywitały Św. Mikołaja. Wszyscy zostali obdarowani prezentami. W tym dniu nieodłącznym elementem ubioru była czapka mikołaja oraz kolor czerwony. Dzieci wykonały też bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Oprócz tego przedszkolaki śpiewały piosenki o Mikołaju.

Aneta Pawłowska

PRZEDSTAWIENIE „KOZUCHA KŁAMCZUCHA”

5 grudnia 2018r. nasze przedszkole odwiedził teatrzyk  ze spektaklem pt : „ Kozucha kłamczucha ". Przedstawienie opowiadało o niesfornej kózce, która okłamywała swoją gospodynię. Gdy kłamstwo wyszło na jaw, zwierzątko zostało wygnane z gospodarstwa.  Wszystko jednak dobrze się skończyło, koza została przyjęta z powrotem i obiecała, że już nigdy nie będzie kłamać . Inscenizacja wzbudziła zachwyt wśród dzieci , stając się umoralniającą bajką.

Aneta Pawłowska

ANDRZEJKI

29 listopada 2018r. przedszkolaki i klasy I-III bawiły się na zabawie andrzejkowej. Dzieci i przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Mogły one „poznać swoją przyszłość” . Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy. Wszyscy świetnie się bawili!

Aneta Pawłowska

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

SPOTKANIE Z POLICJANTEM27 listopada 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.
Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.  Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki podziękowały panu policjantowi za cenne wskazówki i poświęcony czas.

Aneta Pawłowska

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego misia. Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o produkcji powstawania misia jako zabawki. Obejrzeliśmy również prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Ponadto bawiliśmy się przy misiowych przebojach, czytaliśmy bajki oraz wykonaliśmy prace plastyczne na temat „Mój przyjaciel Mis”, a także opaski na głowę z motywem Misia. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

 20181123 115751

WIZYTA MUZYKÓW Z FILHARMONII Z CZĘSTOCHOWY

Dnia 23 listopada do przedszkola przybyli muzycy z Filharmonii w Częstochowie, którzy zaprezentowali koncert muzyczny pt : „Narodowe granie”. Przedszkolaki bardzo uważnie słuchały pań, które grały i śpiewały utwory muzyki poważnej. Dzieci poznały instrumenty muzyczne takie jak : flet i wiolonczela. Brały też udział w zabawach muzycznych prowadzonych przez muzyków, a także bardzo uważnie słuchały opowieści o muzyce.

20181122 130631TEATR LOLEK BAJKA „ GUCIO ZACZAROWANY”

Dnia 22 listopada w przedszkolu gościliśmy Teatr Lalek Bajka ze spektaklem „Gucio zaczarowany”. Głównym motywem bajki jest ukazanie problemu lenistwa i niechęci do nauki. Każdy ma prawo do szczęścia… ale mamy też obowiązki. Dzieci po obejrzeniu bajki uzyskały nowa wiedzę na temat lenistwa i jego konsekwencji.

DZIEŃ KREDKI

22 listopada obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Kredki”. Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się  w centrum naszych oddziaływań. Na początku dzieci śpiewały i tańczyły do piosenki „Kolorowe kredki”. Następnie przedszkolaki brały udział w zabawach i tańcach z kredką, a także wykonały mnóstwo prac plastycznych w roli głównej „Kredka”. Było wesoło i radośnie!

20181122 095704

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH20181030 110803

Dnia 30.10.2018r. przedszkolaki udały się na Cmentarz w Dankowie, symbolicznie zapalić znicze. Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu. Dzieci dowiedziały się kiedy i dlaczego obchodzimy Święto Zmarłych, dlaczego należy zachować powagę i spokój na cmentarzu oraz, że należy dbać o groby. Na Cmentarzu odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza oraz Grób ks. Czesława Chwała – wieloletniego proboszcza naszej parafii. Stojąc przy grobach odmówiliśmy modlitwę i zapaliliśmy znicze.

WIZYTA NA POCZCIE

Dnia 18 października przedszkolaki udały się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej. Bardzo serdecznie przywitała nas Pani pracująca na poczcie, która troskliwie się nami zajęła. Na początku dowiedzieliśmy się o tym jak segreguje się listy, paczki, a następnie jak są one wysyłane. Ponadto pani poinformowała nas o tym, że na poczcie można dokonywać wpłat pieniężnych za różne rachunki, można też kupić gazety, książki, kartki pocztowe, znaczki i różne, małe upominki. Bardzo zainteresowała nas opowieść o pracy listonosza. Na zakończenie pani poczęstowała nas cukierkami za które serdecznie podziękowaliśmy. Teraz wiemy już, że praca na poczcie jest bardzo ciekawa i potrzebna.

20181018 110449

AKCJA KARTKA DLA POWSTAŃCA

Celem akcji było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Dnia 1 października 2018r. w naszym przedszkolu w każdej grupie razem z wychowawcami dzieci wykonały kartkę dla wybranego , zasłużonego bohatera – powstańca. Po wykonaniu prac zaadresowano listy i wysłano na wyznaczone adresy.

Aneta Pawłowska

IMAG1128

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka odbył się w przedszkolu dnia 29 września 2018r. dziewczynki na tę okazję złożyły chłopcom życzenia, zaśpiewały 100 lat oraz podarowały im wspaniale prezenty.

Aneta Pawłowska

20180928 101339 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W dniu 21 września 2018r. obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tegoroczne święto rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw i śpiewania poznanych piosenek. Braliśmy również udział w konkursach o różnej tematyce. Niespodzianką były odwiedziny Pani Dyrektor Olgi Michalak, która razem z Samorządem Uczniowskim złożyła nam życzenia i obdarowała nas upominkami.

Aneta Pawłowska

DENTOBUS

Dnia 19 września 2018r. zawitał do naszego przedszkola „Dentobus”. Przedszkolaki miały okazję posłuchać prelekcji na temat higieny jamy ustnej ze szczególnym uwzględnieniem szczotkowania zębów. Następnie dzieci wspólnie z rodzicami i opiekunami uczestniczyły w przeglądzie swoich zębów.

Aneta Pawłowska

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

14 września 2018r. uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy dzień Kropki. Tego dnia bez wyjątku nasze ubrania były wypełnione kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są one w literce „i”, kropkach biedronki, w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie stworzyliśmy dużo, kolorowych prac plastycznych z udziałem kropki. Było radośnie i twórczo!

Aneta Pawłowska

 IMAG1108


 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)