Wycieczka do Częstochowy

PDF Drukuj Email
niedziela, 16 grudnia 2018 23:58

12 grudnia 2018r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce do Częstochowy. Celem wyjazdu było zwiedzenie Największej Wystawy z Klocków Lego w Polsce oraz wizyta w kinie. Dzieci z ochotą oglądały wystawę, której towarzyszyło hasło "Inwazja Gigantów". Ekspozycja zrobiła na zwiedzających „gigantyczne” wrażenie, bez wątpienia zaimponowała im rozmachem i skalą prezentowanych modeli. Jedne z nich były „gigantyczne” ze względu na wielkość, inne zaś były „gigantyczne” w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentowane są, figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek oraz różnorodne obiekty budowlane. Duży zachwyt maluchów wywołało spotkanie z gwiazdą sportu Robertem Lewandowskim, hitem wystawy w Częstochowie oraz makieta potężnego Titanica. Eksponaty wystawy zostały podzielone na 12 stref tematycznych, dzięki temu wszyscy zwiedzający mieli okazję rozwinąć swoje zainteresowania i poszerzyć wiedzę. Wśród licznych eksponatów można było zobaczyć mapę Europy, precyzyjnie zbudowane narządy wewnętrzne człowieka, instrumenty muzyczne, ważne obiekty czy obrazy wydarzeń historycznych. Dodatkowo w strefie Duplo, dzieci miały przestrzeń do samodzielnego tworzenia różnorodnych konstrukcji z klocków. Wystawa pozostawiła maluchom wiele miłych wrażeń i pokazała, że zabawa może być doskonałą okazją do nauki. Drugim punktem wycieczki była wizyta w kinie, gdzie uczniowie obejrzeli film zatytułowany „Dziadek do orzechów”. Ta niezwykła opowieść wzbudziła duże zainteresowanie i pozwoliła na przywołanie świątecznego nastroju. Filmowi bohaterowie przekazali dzieciom cenne wskazówki, a ich przygody kolejny raz potwierdziły, że dobro zawsze zwycięża. Wyjazd okazał się niezwykle udany i pozwolił dzieciom na zdobycie wielu nowych doświadczeń.

Dorota Knop

galeria

WYCIECZKA CZESTOCHOWA24

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)