Uroczyste obchody Dnia Strażaka i Akademia Bezpieczeństwa w naszej szkole

Drukuj Email
czwartek, 06 czerwca 2019 00:09

strazakTrzy lata temu w naszej szkole narodził się z inicjatywy naszych nauczycieli pomysł napisania innowacji pod nazwą Klasa Mundurowa-Strażacka. Po uzyskaniu zgody wójta Gminy Lipie pani Bożeny Wieloch i akceptacji Kuratorium Oświaty w Katowicach innowację wdrożono do realizacji. W rekrutacji 2016-2017 spośród 35 uczniów Szkoły Podstawowej - dziewiętnaścioro zdeklarowało chęć uczęszczania do innowacyjnej klasy strażackiej. Dzień 23 maja 2019r. stał sie wspaniałą okazją do podziękowania za trzyletnia współpracę w ramach tej właśnie innowacji.

Uroczystą akademię z okazji Dnia Strażaka, przygotowały klasy IIIa Mundurowo – Strażacka, IIIb oraz kl. VII. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Lipie Bożena Wieloch, mł. bryg. Rafał Kostarczyk reprezentujący Komendanta Powiatowego- Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku bryg. Roberta Ladrę, Komendant Komisariatu Policji w Krzepicach podkom. Robert Wróbel reprezentujący Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku młodszego insp. Tomasza Górkę, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipiu Pani Monika Łosik, dowódca zmiany JRG w CS PSP w Częstochowie mł. bryg. Karol Majdzik reprezentujący Komendanta Centralnej Szkoły -Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie mł. bryg. Piotra Placka, policyjny profilaktyk społeczny sierż. Marlena Wiśniewska.

W pierwszej części pani dyrektor Olga Michalak oraz uczniowie Klasy Mundurowej-Strażackiej podziękowali za owocną współpracę w ramach innowacji pedagogicznej Klasa Mundurowa - Strażacka 2016-2019., która nie byłaby możliwa bez ogromnej przychylności, akceptacji i współpracy z Centralną Szkołą Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, Powiatową Komendą Policji w Kłobucku, szczególnie zaangażowaną Ochotniczą Strażą Pożarną w Lipiu, a także z Wójtem Gminy Lipie.Uczniowie przygotowali krótkie filmy, na których pokazali szereg działań w ramach nawiązanej współpracy.

W drugiej części uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Straż pożarna na wesoło” i tym samym wszystkim druhnom i druhom OSP oraz strażakom z PSP podziękowali za wszelką pomoc i dobro, którymi nas obdarzają.

Podziękowania zaproszonym na akademię gościom wręczyła Pani dyrektor wraz z uczniami.

Po występach młodych artystów przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i Policji przeprowadzili, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, krótką prelekcje dla wszystkich uczniów dotyczącą zasad bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Ponad to wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej otrzymali odblaskowe kamizelki. Tym samym rozpoczęliśmy kolejny punkt naszego programu Akademię Bezpieczeństwa. Uczniowie zostali także zapoznani z różnymi sposobami bandażowania i robienia opatrunków pod czujnym okiem naszej szkolnej pielęgniarki Pani Anny Makles. Na zakończenie strażacy przećwiczyli z uczniami resuscytację z wykorzystaniem fantomów i pokazali wozy bojowe jednostki OSP Lipie.

   Mamy nadzieję, że akademia uzmysłowiła wszystkim jak trudna i niebezpieczna jest praca strażaka. Wierzymy, że zarówno uczniowie Klasy Mundurowej – Strażackiej, jak i z innych klas w niedalekiej przyszłości zasilą szeregi drużyn strażackich – ochotniczych, ale i zawodowych.

Z okazji "Dnia Strażaka" pragniemy jeszcze raz złożyć wszystkim strażakom słowa podziękowania za codzienne realizowanie zadań, za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego oraz za stałe wzbogacanie dorobku pożarniczego. Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

Agata Majdzik

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)