„Niesamowity świat higieny jamy ustnej"

PDF Drukuj Email
środa, 12 czerwca 2019 18:56

W czerwcu 2019r. uczniowie klasy I posumowali cykl zajęć realizowanych w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej". W bieżącym roku szkolnym dzieci przystąpiły do programu przygotowanego przez ekspertów Instytutu Blend-a-med, Oral-B oraz Disney Polska, by nauczyć się właściwych nawyków dbania o higienę jamy ustnej. W trakcie prowadzonych działań uczniowie zdobywali wiedzę na temat higieny jamy ustnej. Dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o stan zębów, uczyli się sposobów pielęgnacji jamy ustnej, poznawali środki pomagające w utrzymaniu higieny i starali się pokonać strach przed wizytą u stomatologa. Specjalnie przygotowane materiały edukacyjne sprawiły, że nauka okazała się świetną zabawą. Wesołe filmy edukacyjne, ciekawe karty pracy i interesujące gry pozwalały pod okiem wychowawcy i szkolnej pielęgniarki przyswoić wiedzę przydatną na całe życie. Ważnym elementem programu było zaangażowanie do jego realizacji rodziców. Przygotowany dla nich poradnik „Pomóż mi odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł” z pewnością zachęca do wyrabiania w dziecku nawyków dbania o higienę jamy ustnej. Obserwując duże zaangażowanie dzieci mamy nadzieję, że program zaowocuje na długie lata, a uczniowie nie zaprzestaną walki o „zdrowy, biały uśmiech” przez całe życie.

 Dorota Knop

galeria

HIGIENA JAMY USTNEJ13

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)