Wycieczka do Opola

PDF Drukuj Email
środa, 12 czerwca 2019 19:01

Dnia 4 czerwca 2019r. uczniowie klas I – IV wyjechali na wycieczkę do Opola. Na początku dzieci udały się do Muzeum Wsi Opolskiej, by bliżej poznać krajobraz kulturowy wsi. Piękne zagrody i ciekawe obiekty architektoniczne wzbudziły duże zainteresowanie i zachwyt. W czasie pobytu w muzeum można było obejrzeć budynki mieszkalne, mieszkalno – gospodarcze oraz różne obiekty użyteczności publicznej. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć chałupę krawca, dom młynarza, karczmę, wiejski sklepik, szkołę, kościół, kuźnię i oczywiście młyn. W zabytkowym warsztacie kowala uczniowie z ciekawością obserwowali jego pracę, narzędzia i wytwory. Spotkanie w kuźni zachwyciło wszystkich i pokazało jak pięknym rzemiosłem jest kowalstwo. Równie interesująca okazała się wizyta w pracowni garncarskiej, gdzie uczestnicy mogli obserwować wyrób naczyń glinianych. Prześliczne figurki i naczynia wyrabiane na kole garncarskim podobały się wszystkim bez wyjątku. Bujna roślinność, pachnące przedogródki oraz ogrody warzywno – zielne umiliły maluchom spacer po skansenie i dostarczyły równie dużo wrażeń. Po wizycie w muzeum dzieci udały się do Opolskiego Ogrodu Zoologicznego. Tutaj miały niecodzienną możliwość obejrzenia wielu pięknych gatunków zwierząt. Urokliwe ścieżki prowadziły zwiedzających do wybiegów przypominających naturalne warunki życia mieszkańców zoo. Podglądanie goryli, spoglądających z góry żyraf, mrówkojadów i wielu innych zwierząt sprawiło uczniom wiele radości. Wycieczka okazała się bardzo pouczająca, pozwoliła zdobyć nowe wiadomości, rozbudzić zainteresowania i dostarczyła miłych wrażeń. Dodatkowo dzieci przywiozły z Opola przepiękne pamiątki, które pomogą w przetrwaniu najpiękniejszych wspomnień.

Dorota Knop

galeria

WYCIECZKA DO OPOLA03

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)