Dzień Ochrony Środowiska

Drukuj Email
niedziela, 16 czerwca 2019 17:28

11.06.19r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego rozpoczętego akcją „Sprzątamy naszą gminę”. Uczniowie naszej szkoły najpierw obejrzeli prezentację multimedialną na temat zanieczyszczeń i ich wpływu na środowisko i zdrowie ludzi. Prezentacja została przygotowana przez uczniów klasy VIII oraz gimnazjalistów. W sposób bardzo merytoryczny i wyczerpujący ukazała problem, z którym wszyscy mieszkańcy naszej Ziemi musimy się zmierzyć. Następnie uczniowie klasy Va z pomocą gimnazjalistów przedstawili część artystyczną poświęconą głównie ukazywaniu negatywnych zachowań człowieka wobec otaczającego go świata. W sposób humorystyczny ukazali podstawowe błędy popełniane przez ludzi, ale również pokazali jak być „eko”. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne, a właśnie nadszedł czas abyśmy zrozumieli, że to od naszych codziennych zachowań zależy jakość środowiska w najbliższym otoczeniu, zdrowie i nasza przyszłość, a także losy Ziemi. Uczniowie przygotowali również piękną dekorację. Plakaty o tematyce proekologicznej oraz hasła nawołujące do bycia „eko” zdobią ściany naszej szkoły. Bardzo atrakcyjnym elementem występu były stroje i rekwizyty, do których wykonania zaangażowali się jak zwykle niezawodni rodzice naszych uczniów. Po raz kolejny przypomniane zostało jakże aktualne przesłanie Owidiusza „ cokolwiek czynisz, czyń rozważnie i przewiduj skutki”

Głównym założeniem realizacji projektu było budowanie świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat życia dziecka, dotarcie przez dzieci do jak najszerszej liczby odbiorców, zarówno dzieci jak i dorosłych, propagowanie proekologicznych zachowań, dostrzeganie lokalnych nieprawidłowości (np. spalanie śmieci w przydomowych piecach, mycie samochodów w jeziorku, nad rzeką czy wywóz śmieci do lasu) jak i reagowanie na takie bezmyślne zachowania.

Mamy nadzieję, że uczniowie szkoły zdobyli szeroką wiedzę o szkodliwym działaniu zanieczyszczeń zawartych w powietrzu, jakim oddychamy, na zdrowie ludzi i otoczenie, zostali również uświadomieni, że za stan jakości powietrza w swoim otoczeniu odpowiedzialny jest każdy z nas, dziecko, rodzic, sąsiad. Wszyscy bierzemy odpowiedzialność za reagowanie na działania innych osób. Zawsze jest czas dla każdego z nas aby zmienić swoje niewłaściwe postępowanie i dawne przyzwyczajenia.

Teresa Sajecka i Renata Walaszczyk-Kałuża

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)