Dzień Patrona - św. Królowej Jadwigi

Drukuj Email
środa, 19 czerwca 2019 18:33

Jak corocznie w czerwcu, tak i w tym roku odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona patronce gimnazjum- Świętej Królowej Jadwidze. Myślą przewodnią były słowa Jana Pawła II: „Święta Jadwigo, ucz nas miłości i mądrości”.

Pierwszą część obchodów stanowiła Msza św. odprawiona w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli. W kazaniu ks. Mirosław Chrzęstek nawiązał do postaci św. Jadwigi, która nieustannie potrafiła szukać dobra w ludziach i zarażać tym innych
Uroczystość szkolną rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego w obecności pocztu sztandarowego. W przemówieniu Pani Dyrektor mgr Olga Michalak przypomniała zebranym uczniom najważniejsze wartości, którymi w życiu kierowała się św. Królowa Jadwiga.  ,,Dzień Patrona to dla nas szczególne święto, ponieważ jak wszyscy wiemy słowa mogą pouczać, natomiast nauczać trzeba życiem i przykładem. Stąd potrzebne są wzorce. Nasz wzorzec, Święta Królowa Jadwiga, jest osobą zapisaną w historii samymi złotymi zgłoskami, jest postacią bez skazy. Słowa tak ważne dla Niej- Prawda, Dobro, Piękno wpisują się idealnie w to co chcemy osiągnąć z młodzieżą, jak chcemy uczyć i dokąd chcemy prowadzić - podsumowała Dyrektor szkoły.

Chcąc przypomnieć postać Królowej Jadwigi i jej zasługi dla naszego kraju uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz dotychczasowego gimnazjum obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Święta Królowa Jadwiga” oraz zapoznali się z legendą związaną z życiem i działalnością Patronki. W  przystępny sposób uczniowie przenieśli nas w wiek XIV, w którym panowała Jej Wysokość Królowa Jadwiga.

W kolejnej części nauczyciele oraz uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą historii powstałego w roku 1999 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu.

Ostatnim punktem obchodów Dnia Patrona była gala wręczenia statuetek Jadwig 2019 dla wyróżniających się osobowości spośród nauczycieli i uczniów. W tym roku członkowie kapituły gimnazjum nominowali uczniów aż w dwunastu kategoriach, natomiast nauczycieli w czterech: nauczyciel piła, złote serce, kumpel i nauczyciel roku.

Dzień Patrona to wyjątkowy dzień w życiu szkoły, jesteśmy dumni, że mogliśmy w godny sposób uczcić to święto.

Monika Mach

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)