Narodowe Czytanie 2019

PDF Drukuj Email
wtorek, 17 września 2019 19:59

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu włączyli się w kolejną edycję Narodowego Czytania. Szkolna akcja była zorganizowana 9 i 10 września i odbywała się na terenie biblioteki. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Przedstawiono osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie. Dokonano wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość. Dziś utwory te nie straciły nic ze swej aktualności, uczą szlachetności, wrażliwości na ludzką krzywdę i przypominają o naszej historii. Podczas zorganizowanych spotkań uczniowie nie tylko czytali nowele, ale także zostali zapoznani z ideą Narodowego Czytania. Uczestnicy wykazywali duże zainteresowanie prowadzonymi działaniami, chętnie czytali i słuchali fragmentów wybranych książek. Szczególne zainteresowanie pokazali uczniowie klasy IV i VII, którzy w trakcie spotkań czytali fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa oraz „Dobrej Pani” Elizy Orzeszkowej. Wspólnie spędzony czas przyniósł uczestnikom dużo radości i zachęcił do samodzielnej lektury. Wszystkich naszych uczniów namawiamy do czytania, a zainteresowanym przypominamy tytuły nowel zaproponowanych do Narodowego Czytania w 2019 roku. Życzymy wielu wrażeń.

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

1.Dobra– Eliza Orzeszkowa;

2.– Maria Konopnicka

3.– Bolesław Prus

4.Mój ojciec wstępuje do strażaków

5.Orka

6.Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski

7.Sachem

8.Sawa

 galeria

Dorota Knop, Monika Mach

Narodowe czytanie17

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)