VII Dyktando Niepodległościowe

PDF Drukuj Email
wtorek, 08 października 2019 18:56


Dyktando N W dniu 1 października 2019r. w naszej szkole został przeprowadzony etap szkolny VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

Rywalizacja w tym ogólnopolskim Konkursie odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne .

Trzy uczennice naszej szkoły: Anna Głowa (VII) i Aleksandra Michalak (VII) oraz Aleksandra Pietrzak (Vb) podjęły trud napisania Dyktanda Niepodległościowego. Ponieważ ten Konkurs składa się z dwóch etapów (szkolnego i wojewódzkiego), ich prace zostaną zweryfikowane przez wojewódzką komisję konkursową, która ostatecznie zadecyduje o udziale dwóch dziewcząt w etapie wojewódzkim tego Konkursu.

Pragnę zaznaczyć, że organizatorom zależy na tym, aby Dyktando Niepodległościowe było swego rodzaju żywą lekcją historii, dlatego teksty są poświęcone bohaterom i wydarzeniom historycznym i przenoszą nas w czasy, kiedy Polska walczyła o wolność i niepodległość.

Zachęcamy wszystkich uczniów do poszerzania swojej wiedzy z zakresu historii Polski, doskonalenia umiejętności poprawnej pisowni ortograficznej oraz do udziału w kolejnej edycji Dyktanda Niepodległościowego. Będzie to piękny prezent dla Ojczyzny z okazji Jej święta.

Anna Wojtyra

galeria

20191003 080000 20191001 135520

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)