Wielkanocne tradycje

PDF Drukuj Email
środa, 22 kwietnia 2020 19:36

jaja z baziamiŚwięta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym tradycje ludowe nie tylko upamiętniają wydarzenia religijne, ale także pokazują naturalne przemiany w przyrodzie. Okres ten jest niezwykle lubiany przez najmłodszych, ponieważ obfituje w piękne zwyczaje i obrzędy. Nasi uczniowie od lat są wdrażani do kultywowania tradycji. Maluchy bardzo chętnie biorą udział w przygotowaniach świątecznych i dzielą się związanymi z nimi przeżyciami. W tym roku dzieci z klas I – III równie aktywnie uczestniczyły w pracach świątecznych. Na początek uczniowie przypomnieli znane w naszym regionie tradycje i poznali zwyczaje z innych regionów Polski. Maluchy w czasie lekcji chętnie opowiadały o tym, jak w ich domach wyglądają przygotowania i jakie mają w związku z tym obowiązki. Największe zaangażowanie dzieci wykazały w trakcie wykonywania kolorowych pisanek. Zadanie poprzedzone było poszerzeniem wiadomości na temat pisanek, kraszanek czy malowanek, a to zaowocowało przepięknymi jajkami. Dzieci pamiętały także o życzeniach, które w tym roku były szczególnie popularne. Wiele z nich trafiło do nas w postaci pięknych kolorowych kartek. W świątecznych pracach dużo inicjatywy wykazały dziewczynki, które przygotowały wielkanocne dekoracje. Piękne kwiaty, zajączki, baranki i oczywiście różnobarwne pisanki przepięknie zdobiły domy. Nie brakowało także maluchów w kuchni, gdzie przygotowywano świąteczne smakołyki. Największe skupienie dzieci wykazywały przy robieniu świątecznych koszyczków. Interesujące zdjęcia udowodniły, że dzieci doskonale znają świąteczne tradycje. Dodatkowo maluchy pokazały, że włożyły dużo serca w przygotowanie Świąt. Po takim zaangażowaniu Wielkanoc musiała upłynąć w zgodzie z tradycją i w przemiłej atmosferze.

Dorota Knop

galeria

TRADYCJE SWIATECZNE05

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)