Poranek Wielkanocny

piątek, 24 kwietnia 2020 21:44

Tegoroczny Poranek Wielkanocny przyszło nam przeżyć w innej scenerii jak co roku. W zaciszu domowym, na łączach internetowych.m Nie mogliśmy wspólnie przeżyć w społeczności szkolnej tych ostatnich dni Wielkiego Postu i wejść w nastrój Świąt Wielkiej Nocy, ale to wcale nie znaczy, że zapomnieliśmy o tych ważnych dla każdego chrześcijanina wydarzeniach. Uczniowie naszej szkoły wykonywali stosowne prace mówiące o wydarzeniach Wielkiego Tygodnia. Robili dekoracje świąteczne, poznawali pieśni związane z tym okresem, poznawali wydarzenia począwszy od Niedzieli Palmowej przez Triduum Paschalne, skończywszy na Wielkiej Nocy. Pamiętajmy, że Chrystus Zmartwychwstały obdarzył nas Swoim życiem. Od nas jednak zależy jak ten dar wykorzystamy i czy będziemy szczęśliwi już tu na Ziemi. 

- Życie jest szansą, chwytaj ją.
- Życie jest pięknem, podziwiaj je.
- Życie jest wezwaniem, przyjmij je.
- Życie jest obowiązkiem, spełnij go.
- Życie jest cenne, dbaj o nie.
- Życie jest bogactwem, strzeż go.
- Życie jest obietnicą, wypełnij ją.
- Życie jest smutkiem, pokonaj go.
- Życie jest szczęściem, zdobądź je.
- Życie jest życiem, broń go.

(Matka Teresa z Kalkuty)

Magdalena Mrugacz

galeria

20200423 120851

20200427 160937

 

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)