Dzień Ziemi

Drukuj Email
wtorek, 28 kwietnia 2020 10:43

DZIEŃ ZIEMI – święto obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody to priorytetowe zadania naszej szkoły.

Ze względu na na pandemię koronawirusa w tym roku obchody tego dnia wyglądają inaczej niż zwykle. Swoją troskę o losy naszej planety uczniowie wyrazili poprzez plakaty, wiersze oraz prace wykonane z odpadów

Plakat świetnie nadaje się do promocji obchodów Dnia Ziemi. Pokazuje innym jak kruchy jest ekosystem naszej planety i promuje zachowania proekologiczne.

Część uczniów wykonała pracę powtórnie wykorzystując odpady, . Ta umiejętność jest niezwykle ważna ponieważ odpady są nieodzownym cywilizacyjnie ubocznym aspektem naszego życia.
W rozwiniętym społeczeństwie przemysłowym ogromnie wzrosła ilość produkowanych odpadów, a wraz z rozwojem technicznym i konsumpcyjnym stylem życia zmienił się ich skład. Proces ten jest związany z oddziaływaniem na środowisko
naturalne. Problem składowania odpadów nie ogranicza się jedynie wyłącznie do zajmowania znacznych powierzchni terenu i niszczenia walorów krajobrazowych. Składowiska stanowią poważne zagrożenie dla wód powierzchniowych, podziemnych, czystości powietrza, przyczyniają się do degradacji gleb i roślin. Więc ponowne ich wykorzystanie to ogromna szansa dla nas wszystkich

Poniżej proponuję obejrzenie galerii uczniowskich prac z klas V-VIII

Renata Walaszczyk - Kałuża

galeria

Marcin JablonkaIMG 20200425 191156

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)