Kwiecień miesiącem książki

Drukuj Email
wtorek, 28 kwietnia 2020 11:21

Kwiecień jest miesiącem szczególnym dla miłośników książek i czytania, ponieważ właśnie w tym miesiącu obchodzimy dwa największe święta książki. W tym roku świętowanie miało nieco inną formę, ale staraliśmy się pamiętać zarówno o Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, jak i Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. Przy okazji pierwszego święta przygotowaliśmy dla najmłodszej grupy dzieci wirtualne spotkanie pod hasłem „W baśniowym świecie Andersena”. W ramach przygotowanych niespodzianek 2 kwietnia , w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, uczniowie mieli okazję przybliżyć sobie postać baśniopisarza i przypomnieć jego utwory. Nauczyciele bibliotekarze przesłali im prezentację multimedialną „Hansa Christiana Andersena” oraz przekazali adresy stron internetowych, na których można było odnaleźć audiobooki z ulubionymi baśniami. 23 kwietnia, w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich na naszych czytelników czekała równie bogata oferta. Na stronie internetowej szkoły uczniowie mogli odnaleźć mnóstwo informacji odnoszących się do obchodzonego święta. Pojawiły się ciekawostki dotyczące historii powstania Dnia Książki, powiedzenia podkreślające niezwykłą moc książek, dowcipy z książką w roli głównej, piosenki i plakaty o książkach oraz prezentacje pokazujące historię powstania książki i jej drogę do czytelnika, wśród nich szczególne miejsce miała pracaOd tabliczki glinianej do e-booków”. Obchody Światowego Dnia Książki obfitowały w również w ciekawe oferty czytelnicze. Zarówno na stronie szkoły, jak i bezpośrednio do naszych czytelników przekazano adresy stron internetowych, na których znajdowały się e-booki i audiobooki do pobrania. Ważnym przedsięwzięciem było przekazanie informacji o podjętej przez księgarnie inicjatywie „Książka na telefon”. Przedstawione przez nas propozycje natrafiły na zainteresowanie naszych czytelników, wielu z nich starało się uczcić Dzień Książki i przygotować dla niej małą niespodziankę. Trafiły do nas interesujące prace, wśród nich były rymowanki o książce i ciekawe plakaty. Największą atrakcją były zdjęcia z ulubioną książką, ta forma bez wątpienia była doskonałą promocją wybranych lektur. Przedstawione propozycje z pewnością dawały czytelnikom możliwość przybliżenia sobie tematyki dotyczącej książek. Cieszymy się, że udało nam się kolejny raz pokazać uczniom znaczenie książki i poszerzyć zamiłowanie do książek.

Dorota Knop, Monika Mach

galeria

DZIEN KSIAZKI104

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)