4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

Drukuj Email
poniedziałek, 04 maja 2020 08:16

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest w dniu wspominania w Kościele katolickim św. Floriana, opiekuna wszystkich strażaków. Według legendy w 1528 roku pożar na krakowskim Kleparzu oszczędził kościół, w którym znajdowały się relikwie świętego. Od tego czasu wierzono, że patron chroni wszystkie osoby związane zawodowo z ogniem.
W tym dniu od kilku lat w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lipiu organizowane były projekty ogólnoszkolne Akademie Bezpieczeństwa i uroczystości związane z „Dniem Strażaka”. Uczniowie klasy mundurowo – strażackiej brali udział w Uroczystościach Ślubowania Kadetów w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie które to zawsze odbywa się właśnie w maju. W tym dniu w całej Polsce zawsze wręczane są nominacje na wyższe stopnie oficerskie i aspiranckie oraz cywilne odznaczenia wyróżniającym się w służbie strażaków: „za Długoletnią Służbę”, „za Zasługi dla Pożarnictwa”, „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Święto strażaków jest także okazją do zaprezentowania sprzętu straży pożarnej, umiejętności funkcjonariuszy oraz codziennej pracy strażaków. W tym roku jednak te obchody będą wyglądały nieco inaczej. Polska podobnie jak i wiele innych krajów walczy z epidemią i w zawiązku z tym wszystkie wydarzenia obchodzimy w kraju inaczej niż zwykle. Nie zmienia się tylko postawa strażaka w czasie kiedy trzeba pomagać innym.

W tym dniu składamy podziękowania wszystkim Strażakom, szczególnie tym z naszej najbliższej okolicy, wszystkim Ochotnikom z terenu Gminy Lipie przesyłamy życzenia i podziękowania.

Anna Osiewacz

A tak było w ubiegłych latach.

DSC07228DSC07245


DSC07255DSC07260

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)