Tydzień Bibliotek

PDF Drukuj Email
piątek, 15 maja 2020 20:38

TYDZIEN BIBLIOTEK0215Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, już od lat jest obchodzony 8 maja. W naszej szkole również włączyliśmy się w organizowanie tej uroczystości. W dniach od 8 do 15 maja przeprowadziliśmy Tydzień Bibliotek , uznaliśmy, że jest to idealna okazja do pokazania roli szkolnej biblioteki. Jest to niezwykłe miejsce, które kształtuje świadomość czytelniczą, pozwala rozwijać zainteresowania i poznawać świat. W tym roku, ze względu na zaistniałą sytuacje epidemiologiczną, organizowanie tej akcji okazało się nieco utrudnione, bowiem Tydzień Bibliotek, może zostać zorganizowany wyłącznie online. Jednak my chcemy pokazać naszą obecność i działalność wykorzystując różne formy i narzędzia  komunikacji wirtualnej.  TYDZIEN BIBLIOTEK0209Nasze pierwsze doświadczenia pracy w innych i nieco trudniejszych warunkach udowodniły, że działania biblioteki online też mogą otworzyć nowe przestrzenie relacji z czytelnikami, a zdalne usługi biblioteczne cieszą się zainteresowaniem i odpowiadają na ich potrzeby. Nasza biblioteka i nasi czytelnicy kolejny raz podjęli wspólne zadanie i zorganizowali Tydzień Bibliotek. Pojawiło się wiele pomysłów na organizację obchodów, wszystkie miały na celu podkreślenie roli biblioteki i bibliotekarzy. Najmłodsza grupa uczniów wykonała prace plastyczno – techniczne „Biblioteka moich marzeń” oraz „Dlaczego chętnie przebywam w bibliotece?”. Przepiękne prace pokazywały kolorowe, radosne biblioteki pełne książek i przytulnych miejsc na spotkanie z lekturą. Maluchy starały się także napisać krótkie życzenia dla bibliotekarzy, w których gorąco dziękowały za ich pracę i życzliwość. TYDZIEN BIBLIOTEK0243

Nie zabrakło ofert interesujących książek, które chętnie prezentowali siódmoklasiści, zachęcając do czytania kolorową ilustracją i krótka recenzją. Uczniowie klas IV – VI pisali prace literackie na temat „Biblioteka moich marzeń” oraz wiersze podkreślające rolę biblioteki. Hasło tegorocznych obchodów „Zasmakuj w Bibliotece” było szczególne, dlatego staraliśmy się namawiać książkowych „smakoszy” do delektowania się całym dobrodziejstwem biblioteki: książką, słowem, kalejdoskopem ofert dla czytelnika, choć wszystko serwowaliśmy zdalnie.

Tegoroczne obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek pokazały, że w każdych okolicznościach  potrafimy działać, docierać do czytelników i utrzymać z nimi więź. W Tygodniu Bibliotek i nie tylko bądźmy razem, nawet jeśli  będzie to tylko wirtualna przestrzeń.

Dorota Knop, Monika Mach


galeria

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)