Pod patronatem Królowej Jadwigi

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Alicja Radek   
wtorek, 18 czerwca 2013 06:21

Jadwiga

   Gimnazjaliści z Lipia po raz kolejny obchodzili Dzień Patrona. Organizacją uroczystości zajął się Samorząd Uczniowski. Jak co roku uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w Mszy Św. W Kościele Parafialnym w Dankowie, a następnie w uroczystym orszaku przemaszerowali do szkoły. Wszystkich powitała dyrektor ZSP w Lipiu Anna Wojtyra, która pokrótce nawiązała do postaci Królowej Jadwigi. Zwróciła uwagę uczniów, aby wzorem patronki skromność łączyli z głębią intelektu, szacunku do innych, gotowością do pomocy ludziom potrzebującym i autentyczną pobożnością. Dodała, aby uczniowie dołożyli wszelkich starań w zdobyciu wykształcenia, tak aby w przeszłości godnie żyć i pracować.

 

   W tej części uroczystości uczniowie zaprezentowali biografię Królowej Jadwigi, przypominając jej zalety, osiągnięcia i wartości duchowe, które są zobowiązani w sobie rozwijać i pielęgnować. W międzyczasie wyświetlano zdjęcia Królowej Jadwigi. Oczywiście nie zabrakło przedstawienia. Tym razem młodzi aktorzy odegrali jedna z najsłynniejszych legend o tym, jak Królowa Jadwiga, budując kościół na Piasku w Krakowie, dostrzegła strapionego murarza i pomogła mu w niedoli.

Podczas szkolnego święta gimnazjaliści zaprezentowali swój talent literacki. Na te okazję napisali … limeryki o pewnej Królowej Jadwidze z Krakowa, która…. Te najciekawsze, a właściwie najbardziej absurdalne odczytano na forum szkoły.

   Najwięcej emocji wzbudziła gala rozdania Jadwig 2013 nauczycielom i uczniom. Uczniowie wybierali laureatów, głosując na nich przy pomocy ankiet. O zwycięstwie zadecydowała postawa i zaangażowanie w działania szkoły. Galerie uczniów nominowanych między innymi w kategoriach Prymus, Sportowiec, Społecznik czy Para Roku oraz nauczycieli nominowanych w kategoriach Mistrz, Przyjaciel i Piła przedstawiono w formie ciekawej prezentacji multimedialnej. Tegoroczni laureaci JADWIG 2013 stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Dla nich zaśpiewano ALLELUJA Leonarda Cohena.

 

Olga Michalak

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)