Wydarzenia

PDF Drukuj Email

Rok szkolny 2014/2015

galeria


P1050666

linie91

TEATR BAJKA

Dnia 12.05.2015r. w przedszkolu gościliśmy objazdowy Teatr „Bajka” ze spektaklem pt: „Gucio zaczarowany”. Głównym motywem bajki było ukazanie problemów lenistwa i niechęci do nauki. Morał zawierał się w prostych słowach, że każdy mały czy duży, ma prawo do szczęścia, ale ma też obowiązki. Akcja rozgrywała się w pięknej, malowniczej scenerii ogrodu dworskiego. Dzieciom podobała się bajka, która niewątpliwie zmuszała do refleksji.

P1050365

linie91

POKAZ RYCERSKI - ŻYWA LEKCJA HISTORII

12.05.2015r. w ZSP odbył się pokaz rycerski; przedszkolaki również uczestniczyły w spektaklu. Dzieci były pod wrażeniem prezentowania mieczy, toporów, pokazu zakucia w dyby oraz walki. Na zakończenie, każdy mógł obejrzeć i dotknąć starodawnej broni oraz zaistnieć na wspólnej fotografii z Rycerzami.

P1050425

linie91

WYCIECZKA DO MOKREJ

Dnia 22.04.2015 r. przedszkolaki były na wycieczce w miejscowości Mokra. Tam zwiedziłypomnik bohaterów bitwy pod Mokrą, obejrzały zabytkowy kościółek oraz uczestniczyły w warsztatach pt: „W co bawili się babcia i dziadek, kiedy byli mali”, zorganizowanych przez pracowników Muzeum Kultury Przeworskiej i izby Pamięci Bitwy pod Mokrą. Dzieci ochoczo uczestniczyły w pokazie starodawnych zabawek oraz w zajęciach muzyczno – ruchowych, z zaciekawieniem oglądały również eksponaty wojenne oraz ogromną makietę bitwy pod Mokrą. Na placu przed muzeum grały w starodawne gry typu: klasy, chłopek, kapsle oraz rysowały kolorową kredą piękne obrazki. Wyjazd był bardzo udany, dzieci spędziły miło czas oraz wzbogaciły swoją wiedzę.

2

linie91

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Jak co roku w Przedszkolu przed Świętami Wielkanocnymi organizuje się w uroczyste Śniadanie, z daniami wielkanocnymi. Dzieci ze smakiem zajadały przepyszne tradycyjne przysmaki, później malowały pisanki w kolorowe wzorki i śpiewały piosenki o tematyce wielkanocnej.

P1050257

linie91

POWITANIE WIOSNY

Pierwszy Dzień Wiosny Przedszkolaki powitały bardzo uroczyście kultywując znany polski obyczaj -Topienie Marzanny. „Zimową Pannę” zaniosły nad rzekę, aby wrzucić ją w odmęty wody i tym sposobem zakończyć panowanie zimy w tym roku, śpiewały przy tym radośnie znane piosenki o wiośnie.

P1050230

linie91

WYJAZD DO FILHARMONII

Dnia 12.03.2015 r. przedszkolaki i uczniowie kl. I b z ZSP w Lipiu rozwijali swoją wrażliwość muzyczną uczestnicząc w audycji muzycznej pt: „Gdzie mieszkają instrumenty” zaproponowanej przez częstochowską FILHARMONIĘ. Dzieci poznały instrumenty stroikowe tj.: obój, fagot i klarnet. Dowiedziały się w jakich futerałach mieszkają instrumenty, jak się je składa z części w całość, słuchały kilku utworów muzycznych granych przez tercet muzyków, rozpoznawały instrumenty po dźwięku, odgadywały zagadki muzyczne, oglądały również występ dziecięcej formacji tanecznej. Lekcja była bardzo ciekawa i owocna, ponieważ dzieci zapamiętały wiele cennych informacji.

P1050219

linie91

WYJAZD DO KINA

Dnia 25.02.2015 r. odbył się wyjazd do Cinema City „Jurajska” na film pt: „Baranek Shon”. Zabawne, bliskie dzieciom treści oraz ciekawa akcja sprawiły, że przedszkolaki z zapartym tchem oglądały film, często wybuchając śmiechem.

P1050214

linie91

POZNAJEMY INSTRUMENTY

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi dnia 19.02.2015r. w przedszkolu gościł Kapelmistrz Orkiestry Dętej pan Łukasz Kędziora. Zaprezentował on dzieciom instrumenty perkusyjne niemelodyczne z różnych stron świata. Dzieci z zaciekawieniem słuchały dźwięków wydawanych przez instrumenty, na których grał pan Łukasz, miały również możliwość samodzielnego „grania” na wybranym instrumencie.

P1050183

linie91

MAGICZNA KRAINA

Dnia 29.01.2015r. przedszkolaki bardzo aktywnie spędziły czas na sali zabaw w Magicznej Krainie. Dzieci rozwijały sprawność fizyczną oraz umiejętność dbania o bezpieczeństwo własne i innych. „Dziecięcy raj” opuszczały szczęśliwe choć zmęczone.

P1050044

linie91

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w przedszkolu bardzo uroczyście. W tym roku dnia 22 stycznia w GOK-u odbyła się akademia, w której w montażu słowno – muzycznym zaprezentowały się wszystkie przedszkolaki. Gościliśmy bardzo dużo Babć i Dziadków, którzy gromkimi oklaskami doceniali talent artystyczny swoich wnucząt. Każda Babcia i Dziadek otrzymali od dzieci pamiątkowe upominki i zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

DSC00974

linie91

SPEKTAKL KOCMOUSZEK

Dnia 8.01.2015 r. do Przedszkola gościnnie zawitał Teatr „ Bajka” z Nowego Sącza ze spektaklem pt: „Kocmouszek”. Akcja bajki rozgrywała się w pałacu Króla Brudasa a jej celem było promowanie zdrowego odżywiania się oraz higieny własnej i otoczenia. Dzieci brały czynny udział w oglądaniu, wykazując się dużą wiedzą w zakresie tematyki zdrowotnej.

P1040977

linie91

ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

Przed Świętami Bożego Narodzenia tradycją w naszym przedszkolu stało się pieczenie pierniczków. Z wielką chęcią i zaangażowaniem zabraliśmy się do pracy. Panie przygotowały ciasto a dzieci przy pomocy foremek wykrawały ciastka. Zapach pierniczków rozchodził się nie tylko po przedszkolu…

Przedszkolaki chciały pochwalić się efektami swojej pracy toteż poczęstowały panie kucharki, wszystkich nauczycieli, panią Dyrektor, panią Wójt i Księży. Pierniczków było tak dużo, że dzieci zabrały po kilka również dla rodziców.

P1040927

linie91

"BUŹKA ZA ZĄBKI"

We wrześniu przedszkolaki brały udział w akcji organizowanej przez Akademię Aquafresh i pobiły rekord Gunnessa – „Największa liczba osób myjących jednocześnie zęby”. W ramach tej akcji starszaki uczestniczyły w konkursie „Buźka za ząbki”. Konkurs rozpoczął się 17.11.2014 r. i trwał 1 miesiąc. Zadanie polegało na myciu ząbków dwukrotnie w ciągu doby. Dzieci otrzymały do domu „Kartę mycia zębów”, którą sukcesywnie uzupełniały buźkami wesołymi, bądź smutnymi w zależności czy umyły ząbki czy nie. Dnia 18.12.2015 r. przedszkolaki przyniosły wypełnione Karty, za które otrzymały nagrodę w postaci Certyfikatów oraz pamiątkowych naklejek.

P1040443

linie91

"LIST DO ŚW. MIKOŁAJA"

Dnia 17.12.2014 r. w przedszkolu zapanowała wielka radość. Otrzymaliśmy długo oczekiwany list z Laponii od najprawdziwszego Św. Mikołaja, który podziękował za nasze rysunki, życzył Wesołych Świąt oraz przysłał przepis na pyszne świąteczne ciasteczka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały treści listu, oglądały kolorową kopertę.

P1040903

linie91

ŚWIĄTECZNE KARTKI

Przed świętami Bożego Narodzenia Poczta pracuje pełną parą. Kartki świąteczne niosą życzenia i radość wielu adresatom. W okresie świątecznym samotne starsze osoby jak nikt na świecie potrzebują ciepłych słów i zainteresowania często bardziej niż „ mąki i ryżu…”. Przedszkolaki w tym roku zapragnęły sprawić komuś przyjemność i samodzielnie wykonały kartki świąteczne dla niepełnosprawnych starszych osób z Domu Pomocy Społecznej w Niegowie w ramach akcji „Robótka 2014”.

P1040877

linie91

 

W roku szkolnym 2014/2015 starsze przedszkolaki biorą udział w programie pt: „Owoce i warzywa w szkole”. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie. Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE. Dzieciom uczęszczającym w programie udostępnia się 2-3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa.

P1040868

linie91

WYJAZD DO TEATRU

Dnia 9.12.2014 r. byliśmy w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na spektaklu pt: „Kopciuszek”. Dzieci gromkim śmiechem reagowały na akcję przedstawienia. Aktorzy otrzymali huczne brawa. Po spektaklu dzieci spotkały się ze Św. Mikołajem i otrzymały długo oczekiwane, wymarzone prezenty.

P1040854

linie91

DZIEŃ GÓRNIKA

Barbórka – to ważne święto ludzi, którzy ciężko pracują pod ziemią wydobywając węgiel kamienny dla dobra wszystkich ludzi. W tym dniu do przedszkola przybył zaproszony gość - górnik Marek Rogoż. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt: „W kopalni”, następnie słuchały opowiadania górnika o ciężkiej, niebezpiecznej pracy pod ziemią i zadawały mnóstwo nurtujących je pytań. Z zaciekawieniem oglądały galowy górniczy strój, przymierzały czapkę i pozowały do wspólnego zdjęcia.

P1040771

linie91

KONKURS Z OKAZJI  ŚWIĘTA PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 02.12.2014 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną. Pani Jolanta Kasprzak ogłosiła go w związku ze Świętem Pluszowego Misia. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonały prace plastyczne różnymi technikami. Najładniejsze prace zostały wyeksponowane na tablicy w bibliotece. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkości.

linie91

WYCIECZKA NA POCZTĘ

28.11.2014 r., w związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, dzieci poszły na Pocztę, aby wysłać list do Św. Mikołaja. W wielkiej kopercie zaadresowanej na adres Rovaniemi, spakowały listy - rysunki wymarzonych prezentów. Przedszkolaki dowiedziały się również jak funkcjonuje Urząd Pocztowy.

 P1040575

linie91

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

Chcąc uczcić pamięć zmarłych przedszkolaki 3.11.2014 r. poszły na cmentarz parafialny w Dankowie. Dzieci zachowując się odpowiednio do miejsca pomodliły się i z pomocą pań zapaliły znicze na grobie Nieznanego Żołnierza i ks. Czesława Chwała.

IMG 20141104 103852

linie91

KONKURS "BAW SIĘ NATURALNIE"

Dnia 30.10.2014r. zgłosiliśmy udział do konkursu „Baw się naturalnie”, którego organizatorem było Centrum Terapeutyczno – Edukacyjne Integra w Tychach. Zadaniem konkursowym było wykonanie i wysłanie zdjęcia, w którym widoczny jest kącik zabaw, wykonany z elementów naturalnych, bądź którego wyposażeniem są pomoce znalezione w środowisku naturalnym.

linie91

WYCIECZKA DO URZĘDU GMINY

28.10.2014 r. przedszkolaki z ZSP w Lipiu odwiedziły Urząd Gminy, aby bliżej poznać pracę Wójta i wszystkich stanowisk znajdujących się w Urzędzie. Dzieci dokładnie obejrzały budynek Gminy zwracając szczególną uwagę na symbole narodowe i gminne. Na miejscu powitała przedszkolaków podinspektor ds. organizacyjnych i promocji gminy Pani Agnieszka Kotynia, z którą wspólnie udaliśmy się do Pani Wójt mgr Bożeny Wieloch.

Pani Wójt z wielką radością przyjęła wizytę małych pretendentów i życzyła udanego pobytu i miłych wrażeń. Dzieci z ogromną ciekawością przechadzały się po poszczególnych pomieszczeniach, słuchały czym zajmują się urzędnicy, dostrzegały wyposażenie, zadawały pytania. Podczas rozmów z pracownikami dowiedziały się np. gdzie można uzyskać informacje związane z „wodą”, utrwaliły wiadomości dotyczące segregowania śmieci i do kogo zwrócić się o wynajem autobusu szkolnego . Spore zainteresowanie sprawiła wizyta w dziale budownictwa i gospodarki przestrzennej, gdzie widziały mapę planu zagospodarowania przestrzennego gminy.

W dziale oświaty dzieci poznały pracowników odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie szkół i przedszkoli, zauważyły że jest tam dużo segregatorów, teczek i mnóstwo dokumentów. W księgowości oprócz ciekawych informacji, była także słodka niespodzianka. Następnie udaliśmy się do działu Ewidencji ludności, gdzie rozmawialiśmy na temat dokumentów tożsamości.

Wizyta w Urzędzie Gminy Lipie przebiegła w miłej atmosferze, na zakończenie dzieci otrzymały batoniki i zadowolone wróciły do przedszkola.

P1040359

linie91

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Do uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej ( 14.10.2014 r.) dołączyły się także przedszkolaki z krótkim montażem słowno – muzycznym, w którym wyraziły swoją wdzięczność dla nauczycieli. Występ był udany co podkreśliła w swojej wypowiedzi pani Dyrektor.

P1040338

linie91

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

10 października 2014r. w przedszkolu zorganizowaliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Zaraz po śniadaniu wysłuchaliśmy „Bajki o ziemniaku”, oraz obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt: „Cudaczek – Ziemniaczek”. Następnie w uroczystym pochodzie przemaszerowaliśmy na plac przy ul. Parkowej, gdzie odbyły się zabawy i konkursy z ziemniakiem w roli głównej. Kartofelki posłużyły nam również do przygotowania stempelków, które wykorzystaliśmy do wykonania grupowej pracy plastycznej. W czasie zabawy delektowaliśmy się ziemniaczanymi smakołykami. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

P1040254

linie91

LEKCJA W BIBLIOTECE

9 października 2014 r. grupa starszaków uczestniczyła w lekcji bibliotecznej. Pani Jolanta Kasprzak zapoznała dzieci z zasadami funkcjonowania biblioteki i czytelni. Dzieci wysłuchały wierszy, odgadywały zagadki, oglądały książeczki z kanonu literatury dziecięcej i zadawały mnóstwo pytań, na które pani bibliotekarka cierpliwie odpowiadała. Dzieci opowiadały również o swoich ulubionych książeczkach i postaciach literackich.

Pierwszaki w bibliotece16

linie91

SPEKTAKL, KTÓRY UCZY, BAWI I FASCYNUJE

8 października 2014r. przedszkolaki uczestniczyły w edukacyjno-profilaktycznym spektaklu zaprezentowanym przez Iluzjonistę. Dzieci z zapartym tchem śledziły pokaz, w którym mogły brać aktywny udział. Szczególnie podobała im się magiczna sztuczka z przemianą papierków w cukierki. Występ dostarczył dzieciom wiele wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

P1040101

linie91

ZABAWY NA ORLIKU

Nowa siedziba przedszkola, dała nam możliwość korzystania z obiektu sportowego "ORLIK", na którym dzieci mogą rozwijać swoją sprawność fizyczną. Korzystając z ładnej pogody przedszkolaki wesoło bawiły się na boisku, grały w piłkę, biegały.

P1040071

linie91

OWOCOWE SOKI

W naszym przedszkolu znamy zasady zdrowego żywienia. Korzystając z obfitości natury, robiliśmy zdrowe soki owocowo – warzywne. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do realizacji zadania; przyniosły owoce i warzywa, wspólnie myły je i obierały. Zapoznały się również z urządzeniem gospodarstwa domowego - sokowirówka. Wspólny wysiłek przyniósł efekt w postaci pysznego soku, którym delektowaliśmy się do woli.

P1040033

linie91

REKORD GUNNESSA W MYCIU ZĘBÓW

30.09.2014 r. o godz. 12.00 dzieci z naszego przedszkola wspólnie z tysiącami dzieci z całej Polski, podjęły próbę pobicia Rekordu Gunnessa - Największa liczba osób myjących jednocześnie zęby. Była to akcja organizowana przez Akademię Aquafresh. Mycie zębów poprzedziły: zabawa z piosenką pt: „Szczotka, pasta...” , oglądanie filmu edukacyjnego pt: „Jak myć zęby”, oraz wykonanie kolorowanki z bohaterami w/w filmu. Dzieci w towarzystwie dwóch sympatycznych Wiewiórek szczotkowały zęby w określonym czasie, czyli przez 2 minuty. Komisarz rekordu Gunnessa z ramienia ZS-P w Lipiu P. Sabina Heluszka wysłała wiadomość, ile dzieci z naszego przedszkola brało udział w akcji. O godz. 12.24 otrzymała informację, że NOWY REKORD GUNNESSA ZOSTAŁ USTANOWIONY - liczbą uczestników 257500. Hurrrrrra!

galeria

P1030997

Z informacji na oficjalnej stronie wynika, że po całkowitym przeliczeniu uczestników w biciu rekordu brało udział 313328 dzieci z 4985 placówek przedszkolnych z całej Polski. Cieszymy się, że byliśmy wśród nich.

linie91

SPOTKANIE Z POLICJANTALI

30.09.2014 r. o godz. 10.00 odbyło się w przedszkolu spotkanie z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI. Omówili oni zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, uwrażliwiali na konieczność noszenia emblematów odblaskowych, pytali również, które dzieci jeżdżą w fotelikach samochodowych. Pokazali także pozycję obronną podczas ataku psa, którą dzieci przećwiczyły. Przedszkolaki mogły również obejrzeć akcesoria policyjne np.: czapka, mundur, kajdanki, oraz zadać Policjantom nurtujące je pytania. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i zakończone zostało wspólnym zdjęciem.

galeria

P1030959

linie91

WIZYTA W SKLEPIE

29.09. 2014 r. omawiając tematykę „Jesień w sadzie i na działce” przedszkolaki udały się na wycieczkę pieszą do Centrum Handlowego, aby przyjrzeć się stoisku z owocami i warzywami, jakie można tam zakupić. Przedszkolaki bez trudu rozpoznały i nazwały posegregowany na półkach towar. Dzieci prawidłowo zachowywały się w miejscu publicznym za co zostały nagrodzone lizakiem.

galeria

P1030928

linie91

DZIEŃ CHŁOPAKA

Pamiętając o tym, że 30.09.2014 r. obchodzimy DZIEŃ CHŁOPAKA, dziewczynki z przedszkola uczciły ten dzień składając chłopcom gorące życzenia i śpiewając uroczyste 100 lat.

galeria

P1040028

linie91

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 19.09.2014 r. przedszkolaki spędziły bardzo miły dzień, świętując Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka na wycieczce do Ośrodka Rekreacyjno – szkoleniowego w Napoleonie. Oprócz zwiedzania terenów Ośrodka dzieci podziwiały samoloty Migi, helikopter oraz stado koni galopujących po łące. Przedszkolaki uczestniczyły również w kilku konkursach sprawnościowych i konkursie plastycznym. Po smacznym drugim śniadaniu uczestniczyły w spotkaniu z trenerem jazdy konnej P. Niną Machudera, przysłuchiwały się jej opowieściom, mogły także pogłaskać kucyka. Był to wyjazd integracyjny w którym uczestniczyły również dzieci niepełnosprawne wraz ze swoimi opiekunami. Pogoda była wspaniała a wyjazd bardzo udany.

galeria

P1030792


linie91

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)