PDF Drukuj Email

eTwinning to społeczność szkół w Europie.


eTwinning oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół z jednego z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

Akcja eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oferując wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin krótko- i długoterminowe partnerstwa.

Portal eTwinning (www.etwinning.net) jest w tej akcji głównym miejscem spotkań oraz platformą pracy. Jest dostępny w 25 językach i przyciągnął do siebie blisko 230 277 członków i ponad 5462 projektów* realizowanych przez dwie lub więcej szkół z całej Europy. Portal oferuje narzędzia internetowe umożliwiające nauczycielom znalezienie partnerów do współpracy, zakładanie projektów, dzielenie się pomysłami, wymienianie się przykładami najlepszych praktyk oraz natychmiastowe rozpoczęcie współpracy z wykorzystaniem różnych, specjalnie dopasowanych do potrzeb narzędzi, dostępnych na platformie eTwinningu.

eTwinning został zainaugurowany w 2005 roku jako główna akcja Programu eLearning Komisji Europejskiej, a od 2014 roku jest ściśle związany z Erasmus+, programu Unii Europejskiej wspierającego edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe. Centralne Biuro Akcji eTwinning kierowane jest przez European Schoolnet, międzynarodowe partnerstwo 30 europejskich Ministerstw Edukacji pracujących dla szkół, nauczycieli i uczniów z całej Europy nad rozwojem uczenia się. Na szczeblu krajowym eTwinning wspierany jest przez 33 Narodowych Biur Kontaktowych Programu eTwinning.

Nasza szkoła realizowała następujące projekty:


1. Fremdsprachen sind trendy.

Uczniowie od kwietnia 2012r. wspólnie z uczniami ze Słowacji nauczyli się np. tworzyć plakaty interaktywne, przedstawiać informacje w języku niemieckim, tworzyć prezentacje multimedialne, korzystać z komputera, Internetu, oprogramowania, aparatu cyfrowego, kamery czyli narzędzi akceptowanych przez uczniów i wzbudzających ich entuzjazm.


2. Sitten und Gebräuche der deutschsprachigen Ländern.

To tytuł projektu założonego wspólnie ze szkołami z Grecji i Turcji 26.12.2012r. Temat projektu dotyczył tematu zwyczajów i obyczajów oraz świąt w krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie uczyli się wysyłać kartki elektroniczne z okazji świąt, tworzyć kalendarz z nazwami świąt w języku niemieckim, nakręcali filmy i śpiewali kolędy w języku niemieckim.

3. Sport ist gesund.

Temat projektu dotyczył sportu. Uczniowie od 9.04 2014r. przygotowywali plakaty oraz nakręcili kilka filmów promujące zdrowy styl życia, przygotowali kilka quizów dotyczących sportowców niemieckich oraz portfolio 10 najlepszych sportowców pochodzących z Niemiec.


4. Sehenswürdigkeiten unserer Stadt und unserer Gegend.

Od 22.09.2014r. realizujemy wspólnie ze szkołą z Grecji projekt związany z zabytkami i miejscami wartymi zobaczenia w naszej okolicy. Planujemy nakręcić ciekawe filmy i przygotować wspaniałe prezentacje związane z zabytkami naszej gminy.


Certyfikaty: 1 2 3

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)