Wydarzenia 2015/2016

PDF Drukuj Email

 Rok szkolny 2015/2016

galeria


linie91

 ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

Uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego odbyła się 23.06.2016r. To czas radości, gdyż dzieci udają się na zasłużone wakacje, ale także czas pożegnań i wzruszeń. Jesienią wrócą wszystkie dzieci oprócz siedmiorga 6- latków, które pójdą do szkoły. Program artystyczny zaprezentowały najstarsze dzieci, które na zakończenie występu pięknie zatańczyły Poloneza. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy z rąk pani Dyrektor Olgi Michalak, która w kilku słowach podsumowała pracę przedszkola i złożyła dzieciom życzenia wakacyjne.

Personel Przedszkola również życzy wszystkim Przedszkolakom udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, natomiast Absolwentom samych sukcesów na nowej drodze życia.

koniec roku10

linie91

WYCIECZKA DO ZACZAROWANEGO LASU

Dnia 21.06.2016r. odbyła się wycieczka autokarowa do „Zaczarowanego Lasu”. W lesie, do którego z „Chaty za Wsią” pojechaliśmy wozami konnymi, dzieci zobaczyły wiele bajkowych postaci i przeżyły wiele wspaniałych przygód. Spotkały: Czerwonego Kapturka i jago Babcię, Leśniczego, Jasia i Małgosię, Babę Jagę, Wodnika, Kopciuszka oraz Macochę i dwie jej Siostry. Pogoda dopisała a spacer po lesie zakończył się na polanie, gdzie pożywiliśmy się kiełbaskami z grilla. Po powrocie z lasu do Chaty, dzieci bawiły się przy dyskotekowych utworach. Wycieczka, w której brali również udział rodzice, była bardzo udana. Wróciliśmy do Przedszkola zmęczeni ale zadowoleni.

zaczarowany las11

linie91

III OLMPIADA SPORTOWA

Dnia 20 czerwca 2016 roku w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Lipiu odbyła się "III Olimpiada Sportowa Przedszkolaków". Uczestniczyło w niej 50 zawodników z 3 kategorii wiekowych w przedziale od 3-6 lat. Imprezę rozpoczęła sportowa rozgrzewka pod hasłem "Gimnastyka ważna sprawa....". Następnie zawodnicy, jak przystało na prawdziwych olimpijczyków złożyli uroczyste ślubowanie, po czym przystąpili do współzawodnictwa w rzędach. Młodzi zawodnicy musieli wykazać się nie lada umiejętnościami, szybkością, zwinnością, siłą, celnością , skocznością, ale także współpracą w drużynie i znajomością zasad sportowej rywalizacji. Wykonywali wiele trudnych zadań: rzut do celu maskotką, biegi z przeszkodami, siedmiomilowe skoki, szybkie czworakowanie, strzały na bramkę, slalom gigant, super szybki wąż, powietrzny tenis. Następnie "starszaki" zaprezentowali swoje umiejętności w meczu piłki nożnej, średniaki grali w "Wybijankę Piłkarską", a maluchy uczestniczyły w zabawie "Grzybowy las Gargamela i Smerfów". Wszyscy mieli uśmiechnięte miny i cieszyli się. Na zakończenie olimpiady za trud i wspaniałą sportową rywalizację wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lipiu we współpracy z Uczniowskim Ludowym Klubem Sportowym "Maratończyk" działającym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipiu, które wręczyła wicedyrektor szkoły pani mgr Alicja Radek.

olimpiada33

linie91

DZIEŃ RODZICÓW

Dla każdego dziecka najważniejsi na świecie są rodzice, dlatego 17.06.2016 r. w Ośrodku Turystyczno - Rekreacyjnym w Troninach został zorganizowany „Dzień Rodziców”, na który zostali zaproszeni rodzice dzieci przedszkolnych aby obejrzeć film pt: „To dzięki Wam”. W filmie zaprezentowały się przedszkolaki z programem artystycznym dla rodziców. Na spotkaniu oprócz Pani Dyrektor Olgi Michalak i Pani Wicedyrektor Alicji Radek była obecna również Pani Wójt Bożena Wieloch. Po zakończonym seansie wszyscy świętowali przy słodkim poczęstunku.

8

linie91

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca - to święto bardzo ważne dla wszystkich dzieci oraz dla personelu przedszkola, który pragnie ten dzień jak najbardziej uatrakcyjnić. W tym roku dzieci oprócz słodkiego poczęstunku uczestniczyły w zajęciach tanecznych, rysowały kredą na szarym papierze, świetnie bawiły się na placu zabaw oraz brały udział w zabawach i konkursach na Orliku. To był bardzo miły dzień pełen wrażeń i beztroskiej zabawy.

Wyjazd na plac zabaw do „Magicznej Krainy”, 2 czerwca 2016rk, związany był również z Dniem Dziecka. Dzieci uwielbiają zabawy na „dmuchańcach”, zjeżdżalniach, trasach wspinaczkowych oraz w basenach kulkowych, toteż wspaniale się bawiły. Dodatkową atrakcją były zabawy z panią Animatorką: pokaz baniek mydlanych i zabawy ruchowo – taneczne.

P1070243

linie91

WYJAZD DO FITTNESS CLUBU "MAXIM"

Dnia 11.05.2016 r. dzieci z przedszkola przy ZS-P w Lipiu uczestniczyły w wyjeździe do Fittnes Clubu „MAXIM” w Pajęcznie. Dzieci poznały różne przybory i przyrządy służące do modelowania sylwetki i wzmacniania sprawności fizycznej: ciężarki, obciążniki na nogi, ciężarki i hantle do robienia przysiadów, taśmy „Thera Band”, piłki do ćwiczeń Pilates, piłki lekarskie. Przyglądały się ćwiczącym dorosłym na rowerkach, bieżniach elektrycznych, magnetycznych i treningowych, Orbitreku, Wioślarzu, Atlasie do ćwiczeń, drążkach do wyciągu i ławeczkach do ćwiczeń mięśni brzucha i klatki piersiowej. Wszystkie dzieci spróbowały marszu na bieżni oraz były uczestnikami tańca Zumby. Poznały układ taneczny: „Chihuahua” i „Taniec śpiocha”. Wyjazd podobał się dzieciom, uśmiechnięte i radosne wróciły do przedszkola.


fitness2

linie91

SPEKTAKL "MAGICZNE SŁOWA"

Dnia 27.04.2016 r. gościliśmy w przedszkolu objazdowy Teatr Lalek „Bajka” ze spektaklem pt: „Magiczne słowa”. Główna bohaterką była bardzo kapryśna i zarozumiała dziewczynka, która, nie słuchała i wciąż zasmucała swoją mamę i siostrę. Jej zachowanie było przyczyną wielu kłopotów, dopóki nie nauczyła się używać „magicznych słów”. Bogate treści wychowawcze, kolorowe dekoracje, fajna oprawa muzyczna oraz ciekawa akcja bardzo podobały się wszystkim dzieciom.

spektakl1

linie91

POWITANIE WIOSNY

Dnia 21 marca przedszkolaki wybrały się nad rzekę Liswartę, aby kultywować tradycję i utopić Marzannę, czyli pożegnać Zimę i powitać Wiosnę. Śpiewając piosenkę: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, dziś cię utopimy, bo nie chcemy zimy…” przy pomocy Pań, wrzuciły kukłę w wodny nurt mając nadzieję, że szybko przyjdą ciepłe dni.

P1060952

linie91

DZIEŃ KOBIET

8 marca - Dzień Kobiet to także święto wszystkich dziewczynek, dlatego chłopaki - przedszkolaki zaśpiewali uroczyście Sto lat… sto lat… , złożyli dziewczynkom najlepsze życzenia i wręczyli ordery z napisem „Super dziewczyna”.

P1060946

linie91

BAL KARNAWAŁOWY

Tegoroczny Bal Karnawałowy odbył się dnia 8 lutego na wielkiej sali gimnastycznej ZS - P stosownie udekorowanej i przygotowanej na tę okoliczność. Na godzinę 16.00 wraz z rodzicami przybyły Przedszkolaki w przepięknych strojach. Wśród przebierańców były: Księżniczki, Pszczółki, Elzy, Biedronki, byli piraci, Zorro, Batmani, Policjanci i wiele innych bajkowych postaci. Dzieci świetnie się bawiły w rytm znanych przebojów, miały również słodki poczęstunek. Dodatkową atrakcją były balony, serpentyny oraz gwizdki karnawałowe, które znakomicie podgrzewały atmosferę.

P1060821

linie91

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Święto Babci i Dziadka obchodziliśmy bardzo uroczyście 27 stycznia 2016 r. W tym dniu wnuki i wnuczki podziękowały swoim Babciom i Dziadkom za miłości, ciepło i opiekę prezentując wiązankę złożoną z wierszy i piosenek. Przedszkolaki bardzo się starały wyrazić w artystyczny sposób swoje uczucia, w nagrodę dostały gromkie oklaski. Dzieci podarowały również Dziadkom i Babciom w prezencie drewniane serca ze swoim zdjęciem.

8

linie91

TEATR LALEK "BAJKA"

Dnia 26.01.2016r. do przedszkola przyjechał Objazdowy Teatr Lalek „Bajka” ze spektaklem o charakterze profilaktycznym pt: „Dobre Rady”. Przedstawienie uczyło dzieci bezpiecznych zachowań w domu, poza domem, na ulicy czyli przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Uczy również aby nie ufać obcym, nie nawiązywać nimi znajomości, nie przyjmować od nich prezentów, czyli jak unikać zagrożeń w różnych sytuacjach życiowych, aby uchronić swoje życie i zdrowie.

P1060656

linie91

CHOINKA

W dniu 18.12.2015 r. odbyła się w naszym Przedszkolu lekcja otwarta, na której dzieci zaprezentowały się w przedstawieniu choinkowym pt: „Idą Święta”. Przedszkolaki ucharakteryzowane na: Aniołki, Śnieżynki, Wróżkę – Narratora, Choinkę, Panią Zimę, Dziadka Mroza, Św. Mikołaja, Stary i Nowy Rok, Karnawał itd… odważnie wcieliły się w swoje role. Świąteczne piosenki i recytowane teksty podobały się przybyłym gościom i wprowadziły wszystkich w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

P1060491

linie91

LEKCJA BIBLIOTECZNA

W dniu 17.12.2015 r. Starszaki odwiedziły bibliotekę w ZS-P. Uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, która miała na celu poznanie pracy bibliotekarza i lokalu biblioteki szkolnej, wzbogacenie słownictwa dzieci dotyczącego tematu: „ Biblioteka”, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Dzieci oglądały przeróżne książki, wypowiadały się na temat szanowania książek, słuchały tekstu czytanego o żółwiku Franklinie, rozwiązywały zagadki, dowiedziały się także jak należy zachowywać się w bibliotece i czytelni. Na zakończenie otrzymały prezent w postaci kolorowanki.

P1060460

linie91

PIECZEMY PIERNICZKI

Dnia 16.12. 2015 r. Przedszkolaki wykonały świąteczne, aromatyczne i smaczne pierniczki. Dzieci uczyły się umiejętności współpracy w grupie, rozwijały samodzielność i aktywność własną, zdobywały nowe doświadczenia za pomocą zmysłu smaku, zapachu i dotyku, czerpały wiele radości ze wspólnego przygotowywania pierników.

P1060423

 linie91

MIKOŁAJKI W ZSP

7 grudnia 2015r. dzieci odwiedził drugi Św. Mikołaj z asystą Elfów i Śnieżynek. Przybył w porze śniadania zobaczyć, czy przedszkolaki prawidłowo odżywiają się i z ochotą jedzą posiłki. To co zobaczył z pewnością ucieszyło Mikołaja ponieważ podarował dzieciom drobne słodkości.

P1060407

linie91

 MIKOŁAJKI W CZĘSTOCHOWIE

1 grudnia 2015 r. Święty Mikołaj zaprosił w tym roku przedszkolaków wcześniej niż zwykle do Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Dzieci najpierw obejrzały emocjonujący spektakl pt: „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu aktorów z Sosnowca, którzy bardzo realistycznie prezentowali role: Smoka, Króla i Królewny, Baby Jagi, Szewczyka Dratewki oraz innych bohaterów. Po przedstawieniu nastąpiło spotkanie z długo oczekiwanym gościem Św. Mikołajem i jego pomocnicą Śnieżynką, każde dziecko otrzymało prezent oraz uczestniczyło we wspólnej fotografii.

P1060385

linie91

WARSZTATY

„JAK DBAĆ O ZĄBKI – O CZYM NIE MOŻNA ZAPOMNIEĆ ABY BYŁY ONE ZDROWE? – DOBRE RADY SMOKA JORDANA”

W dniu 20.11.2015r najstarsza grupa przedszkolaków wzięła udział w warsztatach pod hasłem: „Jak dbać o ząbki – o czym nie można zapomnieć aby były one zdrowe? – dobre rady smoka Jordana”. Głównym celem tych warsztatów było uświadomienie dzieciom trzech niezbędnych elementów dbania o higienę jamy ustnej, tj.:

- codziennej higieny (mycia zębów),

- rutynowych kontroli u stomatologa,

- prawidłowego odżywiania.

Przedszkolaki poznając kolejne elementy dbania o higienę jamy ustnej świetnie się bawiły! Dzieci wykonywały samodzielnie różne prace plastyczne oraz oglądały wykonane wcześniej modele, które lepiej zobrazowały im dane zagadnienie. Przedszkolaki już wiedzą co robić aby mieć zdrowe ząbki, ale wiedzą również co dzieje się z zębami gdy je się za dużo słodyczy, pije kolorowe napoje i nie dba o higienę jamy ustnej. Najlepiej obrazują to poniższe zdjęcia.

Wszystkich rodziców bardzo serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem: „Zdrowe zęby Przedszkolaka! Jak dbać o higienę jamy ustnej u najmłodszych?”, który znajdziecie Państwo na stronie: https://zdrowyprzedszkolak.pl/aktualnosci/735/zdrowe-zeby-przedszkolaka-jak-dbac-o-higiene-jamy-ustnej-u-najmlodszych.html

Paulina Marcinkowska

6


linie91

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Święto Pluszowego Misia przedszkolaki spędziły bardzo pracowicie, ponieważ prawie samodzielnie przygotowywały pyszny sok owocowo – warzywny dla specjalnego gościa Misia Olbrzyma. Dzieci zaśpiewały dla Misia piosenki, zatańczyły taniec „Gumi Miś” , powiedziały wiersz: „Kto Misiowi urwał ucho”, wykonywały także wszystkie zadania i polecenia Misia Olbrzyma, odgadywały misiowe zagadki, prezentowały własne pluszowe misie i nauczyły się misiowej rymowanki . Następnie poczęstowały Misia sokiem i same próbowały efektu pracy gospodarczo – kulinarnej. Na zakończenie spotkania pozowały do wspólnej fotografii , podarowały Misiowi słoik miodu i zaprosiły go za rok.

P1060338

 linie91

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

3 listopada 2015 r. przedszkolaki wybrały się na Cmentarz Parafialny w Dankowie, by zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza i ks. Czesława Chwała oraz pomodlić się za wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu.

P1060275

 linie91

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

30 października 2015r. odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzień ten jest zawsze radosny i pełen atrakcji. W tym roku dzieci oglądały prezentację o Ziemniaku, słuchały bajki o tym skąd wzięły się ziemniaki w Polsce, następnie na Orliku odbyły się rozgrywki sportowe z ziemniakiem w roli głównej, po których w przedszkolu dzieci wykonały ludziki z ziemniaków oraz bawiły się ziemniaczanymi stempelkami.

P1060238

 linie91

TEATR LALEK

Objazdowy Teatr Lalek „Bajka” z Nowego Sącza przyjechał do nas ze spektaklem pt: „Jaś i Małgosia”. Celem bajki było zachęcenie do uprawiania sportów i prostych zajęć ruchowych, aby nie mieć wady postawy a w przyszłości bólu pleców. Na uwagę zasługuje również przesłanie wzajemnego czynienia dobra, które w przyszłości powraca. Akcja rozgrywała się w chacie Drwala, w lesie oraz w domku Baba Jagi. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie. Żywiołowo reagowały śmiechem, gestem i trafnie odpowiadały na pytania.

P1060122

linie91

JESIENNE SPACERY

Jesienne programowe wycieczki i spacery cieszą wszystkie dzieci. Przedszkolaki obserwują, badają i dostrzegają wiele zmian zachodzących w przyrodzie, zbierają dary jesieni i umieszczają je w przedszkolnych kącikach przyrody. Piesza wycieczka + piękna jesienna pogoda = ciekawe przeżycia i niezapomniane wrażenia.

P1060112

linie91

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień 30.09.2015r. to Dzień Chłopaka. W tym roku szkolnym do przedszkola uczęszcza 28 chłopców, toteż z okazji ich święta, dziewczynki odśpiewały tradycyjne „Sto lat”, złożyły serdeczne życzenia i obdarowały małych mężczyzn medalami z nadrukiem : SUPER CHŁOPAK.

P1060107

linie91

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dzieci spędziły bardzo aktywnie na boisku Orlik, uczestnicząc w przeróżnych grach i zabawach ruchowych. Jedną z niespodzianek była wizyta ogromnego, żółtego Kurczaka, który wzbudził wiele emocji. Wszystkie dzieci bez problemu zdały „Test Kurczaka - na Przedszkolaka”: odgadywały zagadki, śpiewały piosenki, mówiły wierszyki i prezentowały zabawy taneczne, które nauczyły się w tym roku szkolnym. Dzieci udowodniły, że są już prawdziwymi przedszkolakami, nawet Maluchy zapomniały o swoich „smuteczkach” i świetnie się bawiły.

P1060081

linie91

WCIECZKA DO BIBLIOTEKI

14 września 2015r. przedszkolaki z najstarszej grupy czyli „Ananasy” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Lipiu i uczestniczyły w LEKCJI BIBLIOTECZNEJ. Dzieci brały aktywny udział w zajęciach, z zaciekawieniem oglądały różnorodne książki, rozwiązywały zagadki i słuchały fragmentów bajek czytanych przez panią bibliotekarkę. Przedszkolakom bardzo podobał się klimat panujący w bibliotece i obiecały, że często będą odwiedzać to miejsce.

P1060038
 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)