Książki naszych marzeń

PDF Drukuj Email
środa, 27 stycznia 2016 20:50

logo-knm-150x150

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Za pieniądze z programu kupiliśmy 114 książek. Główny cel programu to przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Uczniowie mają też być zachęcani przez nauczycieli i bibliotekarza do wypożyczania książek na okres ferii letnich i zimowych, co powinno pogłębiać w nich nawyk czytania i podtrzymywać zainteresowanie czytaniem.

W ramach programu:

- nawiązaliśmy współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Lipiu,

- planowane są wyjazdy na zajęcia do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie,

- organizowane będą konkursy czytelnicze,

- odbywają się spotkania z uczniami w ramach Klubu Czytelniczego,

- zaplanowane są także projekty edukacyjne dla wszystkich klasy szkoły podstawowej.


KONKURSY!!!

1. "MÓJ DZIENNICZEK LEKTUR" - konkurs dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej 

regulamin (kliknij tutaj)

2. "NAJLEPSZY CZYTELNIK ROKU" - konkurs dla uczniów klas IV - VI SP i I - III GIM

regulamin (kliknij tutaj)

Zachęcamy wszystkich Rodziców do zapoznania się z listem (kliknij tutaj), w którym podkreślamy rolę głośnego czytania dzieciom już od najmłodszych lat. Pamiętajmy, że codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest jedną z najskuteczniejszych metod wychowawczych, a przy tym przynosi naszym pociechom ogromną radość i pozostawia niezapomniane wspomnienia.


UMIEM I WIEM, BO RODZICE GŁOŚNO MI CZYTAJĄ!

W ramach programu „Książki naszych marzeń” przygotowano dla Rodziców gazetkę informującą o zaletach głośnego czytania dzieciom. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi, aby odnosiły sukcesy w szkole oraz w życiu. Pamiętajmy, głośne czytanie nic nie kosztuje i dzieci je uwielbiają!

20160408 074449  20160408 074506 

20160408 074528  20160408 074537

  20160408 074545


KONKURS "KSIĄŻKA NA FERIE"


Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod hasłem „Książka na ferie”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkoły podstawowej. Polegał on na samodzielnym wykonaniu ilustracji do książki, dowolną techniką i w określonym formacie. Łącznie wpłynęło 47 prac plastycznych.

Prace oceniono w dwóch kategoriach wiekowych:

1. Uczniowie klas I-III

2. Uczniowie klas IV-VI

Komisja konkursowa w ocenie prac brała pod uwagę zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania, pomysł oraz estetykę. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

Klasy I - III

I miejsceOliwier Pawełoszek – klasa II a

II miejsceŁucja Wester – klasa I a

III miejsceJulia Sitek – klasa II a

Wyróżnienia:

Marta Komorowska i Weronika Warzycha – klasa I b, Julia Kiepura i Wiktoria Michalak - klasa III

Klasy IV – VI:

I miejsceWiktoria Wester klasa IV

II miejsceJulia Łacny – klasa IV

III miejsceRafał Mońka – klasa V, Dominika Plaminiak - klasa V

Wyróżnienia:

Zuzanna Adamska , Jakub Ferdyn, Weronika Żołnowska, Mateusz Kasprzak - klasa IV,

Angelika Mania i Emilia Słomian – klasa V, Patrycja Praska - klasa VI.

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu podsumowującym realizację projektu „I ja lubię czytać książki” w czerwcu 2016 r.

Wszystkie prace zostały zaprezentowane na tablicy na holu szkoły. Mogli je również zobaczyć Rodzice uczniów, którzy przybyli na spotkania klasowe z wychowawcami.

Gratuluję serdecznie zwycięzcom i wyróżnionym. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom konkursu. Zachęcam do udziału w innych konkursach i akcjach czytelniczych organizowanych w przyszłości przez naszą bibliotekę.

miejsce I kl.1-3 miejsce II kl.1-3

miejsce III kl.1-3

miejsce I kla 4-6 miejsce II kl-4-6

mejsce III kl 4-6


ZAPRASZAMY DO CZYTANIA!!!

W ramach promocji czytelnictwa uczniowie klas IV-VI wykonali gazetki klasowe. Znalazły się na nich informacje o realizowanym projekcie „I ja lubię czytać książki”, krótkie recenzje zachęcające do przeczytania ciekawych książek, prace plastyczne uczniów, ciekawostki o książkach oraz hasła promujące czytelnictwo. Zapraszamy do ich obejrzenia!

 
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.
  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)