ZSP Lipie
Wideokonferencja w ramach projektu eTwinning PDF Drukuj Email
wtorek, 11 kwietnia 2017 18:45

logo etwinning1Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To czas nie tylko zadumy i refleksji, ale również  ogromnej nadziei i radości. Święta te mają bogatą i piękną tradycję, z którą w naszym kraju ale także w Grecji wiążą się ciekawe zwyczaje takie jak np. malowanie i święcenie jajek. Z Wielkanocą kojarzą się nam także wyjątkowe i smaczne potrawy przygotowywane zgodnie ze starymi recepturami. Nasi eTwinnersi, realizując kolejny punkt projektu eTwinning "Erste Hilfe in Bewegung" odbyli, 4 kwietnia 2017r., kolejną wideokonferencję ze szkołą partnerską z Grecji.

Więcej…
 
Obserwacje astronomiczne - Tranzyt Merkurego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2016 20:33

merkuryChęć poszerzenia wiedzy z zakresu astronomii połączyła uczniów i nauczycieli z dwóch placówek – Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu i Parzymiechach. ZS-P w Lipiu reprezentowali: pan Witold Cyprych, pani Izabella Pęcherz i pani Iwona Zdunek z klasą V Szkoły Podstawowej, natomiast Parzymiechy: pani Agata Wester, pani Beata Bugaj z klasą VI Szkoły Podstawowej i Samorządem Uczniowskim ZS-P w Parzymiechach. Swoją obecnością uświetniły to plenerowe spotkanie astronomiczne: pani Teresa Podruczna – radna Gminy Lipie oraz członek Stowarzyszenia im. Ks. Bonawentury Metlera działającego w Parzymiechach i dyrektorzy Zespołów Szkolno – Przedszkolnych: pani Olga Michalak, pani Alicja Radek i pani Jolanta Węzik.

Więcej…
 
Konkurs historyczny i plastyczny o Tadeuszu Kościuszce Drukuj Email
niedziela, 09 kwietnia 2017 18:42

Etap szkolny „Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki”

Zapraszam uczniów klas gimnazjalnych do udziału w konkursie wiedzy o Naczelniku Insurekcji Kościuszkowskiej. Ogólne zasady udziału w etapie szkolnym:

1.Każda klasa gimnazjalna typuje przynajmniej 3 uczestników konkursu wiedzowego.

2.Każdy uczestnik wypełnia test indywidualnie.

3.Materiały konieczne do zapoznania się przed konkursem (na ich podstawie będą ułożone pytania) znajdują się w formie elektronicznej na stronie naszej szkoły.

4.Każdy uczestnik przed konkursem przekazuje koordynatorowi etapu szkolnego (Andrzej Cer) zgodę rodzica dotyczącą publikacji danych osobowych. Odpowiednie druki dostarcza szkolny koordynator.

5.Terminy :

- zgłoszenie uczestników z poszczególnych klas – 12 kwietnia 2017r.

- rozwiązywanie testu – 28 kwietnia 2017r. godz. 9.00

6. Prace uczniów zostają sprawdzone przez organizatorów wojewódzkich, a informacje o awansie do następnego etapu zostaną przekazane do 10 maja 2017r.

7. Udział w konkursie plastycznym koordynuje Pani Joanna Macherzyńska, która udziela także informacji na temat obowiązujących zasad.

8. Pełny regulamin w formie elektronicznej „Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki” znajduje się pod adresem: www.kosciuszko.pl w zakładce – Szkoła – Biblioteka - Konkursy.

ZAPRASZAMY !

Andrzej Cer

Materiały do konkursu 1   2   3   4   5 
Zaproszenie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2016 20:29

innowacja

 
Program Chronimy Dzieci PDF Drukuj Email
niedziela, 08 maja 2016 22:12

logo-chdNasza szkoła przystąpiła do programu profilaktyki przemocy wobec dzieci "Chronimy Dzieci", którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dzieci Niczyje. Celem programu jest zapobieganie i przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci poprzez wprowadzenie Standardów Ochrony Dzieci przed krzywdzeniem. Jest to zbiór zasad, które pomagają tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko w szkołach, przedszkolach i innych placówkach działających na rzecz dzieci.

Więcej…
 


Strona 36 z 147
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


 zsp

Przedszkole Publiczne


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza

Czerwiec 2017r.

Czerwiec 2014r.


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne


 logo newest


mleko


owoce


sniadanie-daje-moc


logo-trzymaj-forme


kodowanie


logo probramowanie


logo-chd

-Rządowy program

BEZPIECZNA +


unnamed


2016 CodeWeek logo-768x768


1408372303


logo-cyfrowobezpiecznipl(2)