ZSP Lipie
Ślubowanie Uczniów Klas I SP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Izabella Pęcherz   
poniedziałek, 27 października 2014 23:21

stypendium„Pukam szkoło do twych drzwi,

proszę bądź przyjazna mi!”

 

Dnia 24 października 2014r. w naszej szkole odbyła się niezapomniana uroczystość - Ślubowanie Uczniów Klas I szkoły podstawowej. W tym niezwykle ważnym momencie Pierwszoklasistom towarzyszyły wychowawczynie pani Alicja Podgórska i pani Ewa Kuc, pani Dyrektor Olga Michalak, starsi koledzy, rodzice, nauczyciele oraz pani Ewa Brzózka - przedstawiciel Urzędu Gminy Lipie.

Więcej…
 
XXX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Izabella Pęcherz   
poniedziałek, 27 października 2014 23:13

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży posiada wyjątkowo długą, bo już 30-letnią tradycję. Ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnacji kultury języka ojczy­stego, kształtowanie szacunku do ojczystej ziemi, kultury i małych ojczyzn, rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli. Nie mniej ważne jest rozbudzanie zainteresowań krajoznawczych wśród uczestników oraz zachęcanie ich do poznawania własnego regionu, jego historii, dorobku, zdobywania wiedzy o Polsce i Polakach.

Więcej…
 
„Słowo miłość za ich troski…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Izabella Pęcherz   
środa, 15 października 2014 23:24

Dnia 14 października 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Emeryci, Rodzice i Uczniowie. W tej podniosłej chwili świętującym towarzyszyli również goście, Pani Wójt Bożena Wieloch, Przewodnicząca Komisji Oświaty Pani Teresa Podruczna oraz Dyrektor GOK w Lipiu Pan Michał Kabała. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Olga Michalak, która przekazała Pedagogom słowa wdzięczności oraz życzenia satysfakcji z podejmowanych działań.

Więcej…
 
I Dekanalno - Szkolny Konkurs "Jan Paweł II - Świętymi bądźcie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Izabella Pęcherz   
środa, 22 października 2014 20:50

papiez1Społeczność szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu uczciła pamięć Jana Pawła II, którego papież Franciszek 27 kwietnia 2014r. ogłosił świętym, przez organizację I Dekanalno - Szkolnego Konkursu pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”.

Finał odbył się 22 października 2014r., w rocznicę inauguracji pontyfikatu wielkiego Polaka, ponieważ ten dzień został wyznaczony na Jego liturgiczne wspomnienie.

Więcej…
 
Spotkanie z policjantami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Izabella Pęcherz   
środa, 15 października 2014 23:19

policjant13 października uczniowie naszej szkoły spotkali się z Policjantami Komendy Powiatowej w Kłobucku. Młodzież miała okazję uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych dotyczących „Konsekwencji nieprzestrzegania prawa przez nieletnich”. Uczniowie poznali przykłady sytuacji, w których lekkomyślność czy wręcz głupota sprowadzały nieletnich na drogę poważnych konsekwencji prawnych. Mundurowi przedstawili przykłady okoliczności prowadzących do zagrożenia w skutek nieodpowiedzialnego postępowania wobec innych.

Więcej…
 


Strona 36 z 104
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

godlo polski.svg


 LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.pl


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego


 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu

Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE


logo wiarygodna szkola


DBI

http://bezpiecznie-w-sieci.blogspot.com/


logo glowne