ZSP Lipie
Pod patronatem Królowej Jadwigi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Alicja Radek   
wtorek, 18 czerwca 2013 06:21

Jadwiga

   Gimnazjaliści z Lipia po raz kolejny obchodzili Dzień Patrona. Organizacją uroczystości zajął się Samorząd Uczniowski. Jak co roku uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w Mszy Św. W Kościele Parafialnym w Dankowie, a następnie w uroczystym orszaku przemaszerowali do szkoły. Wszystkich powitała dyrektor ZSP w Lipiu Anna Wojtyra, która pokrótce nawiązała do postaci Królowej Jadwigi. Zwróciła uwagę uczniów, aby wzorem patronki skromność łączyli z głębią intelektu, szacunku do innych, gotowością do pomocy ludziom potrzebującym i autentyczną pobożnością. Dodała, aby uczniowie dołożyli wszelkich starań w zdobyciu wykształcenia, tak aby w przeszłości godnie żyć i pracować.

 

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Alicja Radek   
poniedziałek, 17 czerwca 2013 18:01

kiermasz

UWAGA!!! RODZICE I UCZNIOWIE!!!

 

Informujemy, że w dniach 24 – 27 czerwca 2013r., odbędzie się w bibliotece szkolnej KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli bibliotekarzy: p. Jolanty Kasprzak i p. Moniki Mach.

 
"MOJE BOISKO – ORLIK 2012" – 7 CZERWCA 2013r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Alicja Radek   
sobota, 15 czerwca 2013 16:10

orlik logo


UROCZYSTE OTWARCIE BOISK SPORTOWYCH W LIPIU

 

   W piątkowe, wyjątkowo pogodne przedpołudnie na nowoczesnym boisku do gry w piłkę nożną zgromadzili się znamienici goście, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, aby wspólnie inaugurować otwarcie ORLIKA W LIPIU.


Więcej…
 
„Wolontariat w naszych rękach” czyli wymiana młodzieży polsko – litewskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Alicja Radek   
poniedziałek, 17 czerwca 2013 17:47

5 dzien 1

    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży gimnazjalnej nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu opracowali projekt międzynarodowy pt. „Wolontariat w naszych rękach” dofinansowany przez Polsko – Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży. Jest to duży sukces, gdyż na  98 projektów jesteśmy jedną z 16 placówek w całej Polsce, których wnioski otrzymały pozytywną opinię. Inicjatorami projektu była młodzież z naszej szkoły. Część młodzieży udziela się w charakterze wolontariuszy, dlatego postanowiła poświęcić swój czas na działania wolontarystyczne na rzecz zwierząt. Głównym działaniem projektu była wymiana młodzieży.

   W dniach 6 – 10 czerwca 2013r. grupa uczniów z naszej szkoły oraz z Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach na Litwie spotkała się w ośrodku wypoczynkowym w Zawadach, aby wspólnie realizować zaplanowane działania.

Więcej…
 
Wycieczka do Londynu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator Alicja Radek   
sobota, 15 czerwca 2013 16:08

l   Pod koniec kwietnia grupa 22 osób z naszej szkoły pod opieką pani Aleksandry Pawełoszek i Urszuli Szala rozpoczęła długą podróż do Londynu, na którą z niecierpliwością wszyscy czekali. Wycieczka zorganizowana została wspólnie z Gimnazjum w Opatowie. Autokar był jak najbardziej luksusowy i przystosowany do tak długiej drogi. Podróż mijała monotonnie, umilana częstymi postojami i seansami filmów, które wprowadziły nas w brytyjski nastrój i tematykę rodziny królewskiej.

 

Więcej…
 


Strona 36 z 70
free pokerfree poker
Ulti Clocks content

LogoZSP

 Zespół Szkolno - Przedszkolny
ul. Częstochowska 31
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 80 88
e-mail  zsplipie@op.plPrzedszkole

Przedszkole w Lipiu
ul. Parkowa 12
42 – 165 Lipie

tel. 34 318 82 98


Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa PiłsudskiegoGimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu

Gimnazjum im. Królowej Jadwigi


Film o ZS-P w Lipiu

 klisza


  comenius rgb


herb GMINY LIPIE